Китай закликав керуватися "шанхайським духом"
Загрузка плеера...

У Китаї завершилася зустріч лідерів країн Шанхайської організації співробітництва. За її результатами глави держав підписали Циндаоську декларацію, яка містить 17 документів. Усі вони стосуються співробітництва між країнами, боротьби з тероризмом, поширенням наркотиків, епідемій та забрудненням довкілля.

Сторони також обговорили питання щодо ситуації в Сирії, Ірані, Україні та на Корейському півострові. Особливу увагу в декларації приділили економічному співробітництву між країнами-членами ШОС. Одним із важливих пунктів домовленостей є вивчення перспективи використання національних валют у торговельній та інвестиційній діяльності.

Як повідомляють світові інформагентства, очільник Піднебесної Сі Цзіньпін у неділю, 10 червня, закликав примножити міць та єдність ШОС. За його словами, необхідно "закласти міцну основу для забезпечення спільного миру і безпеки".

Окрім того, Сі Цзіньпін натякнув на введення з боку США мит і розкритикував "егоїстичну, короткозору, ізоляціоністську та обмежену політику". Хоча відкрито китайський президент про Сполучені Штати не сказав.

Експерти вважають, що зустріч лідерів ШОС відбулася не випадково, а планувалася як своєрідна альтернатива саміту Великої сімки, який закінчився у суботу, 9 червня, у Канаді. Цікаво, що більшість учасників цього заходу також критично висловилася щодо політики протекціонізму.

Нагадаємо, ШОС була створена у 2001-му  році. Тоді до неї увійшли Китай, Росія, Казахстан, Киргизія, Таджикистан і Узбекистан. У 2017-му до організації приєдналися Індія та Пакистан. Афганістан, Білорусь, Іран і Монголія мають статус держав-спостерігачів. Окрім того, країнами-партнерами є Вірменія, Шрі-Ланка, Непал, Камбоджа, Туреччина та Азербайджан.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram