Омбудсмен вимагає від КМДА звіту щодо ромів
Загрузка плеера...

Після чергового розгону табору ромів у Києві омбудсмен вирішила звернутись не лише до силовиків, й а до Київської міської державної адміністрації. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зажадала від чиновників звіту про те, як КМДА регулює питання стихійних ромських поселень на території столиці. Крім того, омбудсмен поцікавилась цим, як міська адміністрація планує забезпечити соціальні та житлові права ромів, які проживали у знищених поселеннях.

Причиною нинішнього занепокоєння став погром, який націоналісти влаштували у стихійному таборі ромів. Представники нацменшини осіли у національному природному парку Голосіївський. Активісти скаржились на те, що поселенці засмічують територію та безконтрольно вирубують дерева. Роми залишили поселення, а після цього нацдружини влаштували погром у таборі. Поліція порушила справу, кваліфікувавши дії націоналістів як хуліганство.

В офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини нагадали, що ще п'ять років тому Україна ухвалила стратегію захисту та інтеграції ромської меншини. Схвалений план дій до 2020 року поки так і не змінив ситуацію на краще.

Джерело відео: YouTube, Facebook

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram