У Раді вимагають відставки міністра соцполітики
Загрузка плеера...

Виконувачів обов’язків міністрів в уряді Володимира Гройсмана може стати ще більше. У  Верховній Раді вимагають відставки міністра соціальної політики Андрія Реви.

Олексій Рябчин, автор проекту постанови:  

"Я з колегами депутатами зареєстрував постанову про відставку пана Реви і визнання його роботи незадовільною за провал роботи по пенсіям переселенців. Є чотири великі проблеми – велика затримка по пенсіям у травні-червні, що люди просто не отримують. Є питання по виплатам боргів пенсіонерам через бюрократію – з Покровська до Маріуполя людина переїхала і по три-чотири місяці не виплачують пенсії.  А коли приходить і вимагає цю пенсію, її просто немає. Третя проблема, це коли люди купують квартири і відмовляється від статусу ВПО, бо їм не потрібен цей статус. І їм не платять пенсію. І четверте – це є ще велика купа проблем".

У парламенту до очільника Мінсоцполітики є питання і щодо соціального забезпечення інших категорій населення

Роман Семенуха, народний депутат ("Самопоміч"):

"Я вважаю, що Рева провалив всю роботу, пов’язана з пенсійною реформою. Провалив проект закону про військових пенсіонерів, він мав бути поданий у Верховну Раду ще минулого року, закону немає. Але це об’єктивно відповідальність не лише Реви. Вішати собак на одного Реву є справедливим, але необ’єктивно. Так само, як і в історії з Данилюком. Гройсман сам не звітував перед парламентом. прийшов звільняти одного з ключових міністрів, запропонував парламенту. І не розказав стратегію повернення боргів. І це все нагадує ні що інше, як "мєждусобойчік". Або працюйте всі разом, або йдіть всі разом. Бо у нас уряд перетворюється на якихось суцільних виконуючих обов’язки".

Під час години запитань до уряду Володимир Гройсман саме презентував нового тимчасово виконувача обов’язків міністра у своєму уряді. Не минуло й доби, як у відставку пішов голова Мінфіну Олександр Данилюк.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Хочу вам подякувати за те, що ви підтримали моє подання щодо звільнення міністра фінансів. Я представив нового виконувача обов’язків міністра фінансів Оксану Сергіївну Маркарову, яка є першим заступником, я прошу підвестись! Вона є дуже компетентною, вона є професійною, розуміє державні фінанси. Є по суті своїй достатньо серйозним, мотивованим реформатором".

Андрій Іллєнко, народний депутат (позафракційний):

"Ми розуміємо, що, фактично, коаліції не існує. Давайте говорити відверто – її не існує вже дуже давно. І кожне кадрове питання впирається у ворох ще до того не вирішених. І окремо кожне кадрове питання ніхто вирішувати не хоче. Напевне, це їх так і влаштовує. Бо коли нема повноцінного міністра, то ніби і відповідальність ніхто не несе".

8 червня постанову про відставку міністра соцполітики було скеровано на розгляд профільного комітету. Нагадаємо, що на початку квітня комітет з питань охорони здоров’я визнав незадовільною роботу Уляни Супрун і рекомендував Верховній Раді звернутися до кабміну із проханням про її відставку. Минуло два місяці, але жодного кроку у цьому напрямі Верховна Рада так і не зробила. Після гучного скандалу ані Супрун, ані Лінчевський на годину запитань до уряду у Верховній раді не з’явилися, замість них парламент відвідав заступник міністра Павло Ковтонюк.

Олег Мусій, член комітету ВР з питань охорони здоров’я:

"Ми маємо жахливу ситуацію. Повну безвідповідальність управлінську в уряді. І це при парламентсько-президентській республіці.  Це у нормальній країні привело б до повного перезавантаження не тільки уряду, а і Верховної Ради, яка не здатна сформувати уряд. Це свідчить про непрофесійність і некомпетентність уряду. Про некомпетентність Міністерства охорони здоров’я я вже не кажу, це не некомпетентність, це злочинність".

Варто додати, що Кабінет міністрів Володимира Гройсмана за два роки своєї каденції жодного разу не звітував перед Верховною Радою про виконання програми уряду.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram