Гройсман "бомбить" Мінфін: забрав ДФС і призначив в.о.
Загрузка плеера...

Кіт - за пліт, а миші - в танець. Після того, як український уряд позбавився міністра фінансів Олександра Данилюка, високопосадовці одразу ж взялися протягувати питання, прийняти які раніше їм заважав скандальний глава відомства. Для цього навіть скликали позачергове засідання Кабінету Міністрів.

Те, чого побоювався і проти чого виступав Данилюк, сталося. Уряд проголосував за перепідпорядкування собі Державної фіскальної служби в обхід Міністерства фінансів, як колись він вже робив з Державною аудиторською службою. Коли рішення набуде юридичної сили, Кабінет міністрів зможе безпосередньо керувати фіскальними органами.

Черговий удар по Мінфіну – виключення його з переліку відомств, чиє погодження обов'язково для документів, що подаються на розгляд уряду.  На сьогоднішній день будь-які проекти актів Кабміну обов’язково мають погоджуватися Мін'юстом, Мінекономрозвитку та Мінфіном. Віднині ж слово фінансового відомства щодо рішень виділення коштів або зміни бюджетних програм не матиме вирішального значення.

Аби Міністерство фінансів не випало з "гри за новими правилами", обов'язки керівника Мінфіну український уряд поки що поклав на першого заступника голови відомства Оксану Маркарову. До роботи тимчасового виконувача обов'язків міністра вона приступить з 8 червня. Член команди Наталії Яресько, досвідчений фінансист із західною освітою – вона має всі шанси не затримуватися у кріслі в.о. Ширяться чутки, що Міжнародний валютний фонд не схоче вести переговори з в.о. міністра щодо чергового траншу. А оскільки зараз для України це питання номер один, цілком ймовірно, що Маркарова в найближчій перспективі буде призначена міністром.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада відправила у відставку міністра фінансів Олександра Данилюка. Останнім часом він мав конфлікт із головою уряду Володимиром Гройсманом та виступав із критикою дій чинного Кабінету Міністрів. За словами ж прем’єра, рішення про звільнення Данилюка прийнято через його невідповідну поведінку, зокрема - листи послам країн "Великої сімки". Гройсман вважає, що такі повідомлення є неприйнятними і підривають довіру до самої України.

Джерело: YouTube, фото – з відкритих джерел

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram