Українці хочуть бачити в Раді нові партії
Загрузка плеера...

Наближення виборів в Україні відчувається із кожним місяцем усе сильніше. І хоча до старту перегонів ще досить багато часу, соціологи не втомлюються розповідати про електоральні вподобання українців. Проте дуже часто різноманітні рейтинги від вітчизняних аналітиків викликають у громадян тільки здивування й посмішку. У цьому випадку на більшу довіру заслуговують зарубіжні спеціалісти, які можуть справді неупереджено дослідити ситуацію.

У травні міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (Бельгія) провів опитування на території нашої держави. Відповідно до результатів, якби вибори відбулися в найближчі вихідні, то до Верховної Ради потрапили б 8 політичних сил.

Найбільшу кількість голосів набрали б партії "Батьківщина" на чолі з Юлією Тимошенко – 16,2%, "Блок Петра Порошенка "Солідарність" – 9,6%, партія "За життя" Вадима Рабіновича – 9,1% та Радикальна партія Олега Ляшка – 8,7%. П’ятірку лідерів замикає "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка – 8,1%.

Також високі шанси потрапити в парламент мають "Опозиційний блок", Об’єднання "Самопоміч"  та партія "Слуга народу" Володимира Зеленського.

Варто зауважити, що окреме вивчення електоральних настроїв було проведене у східних областях України – Харківській області та частинах Донецької й Луганської областей. Відповідно до отриманих даних, найбільшою популярністю в цих регіонах користуються Вадим Рабинович та Юрій Бойко. Якби президентські вибори відбулися в найближчу неділю, то ці політики отримали б 16,2% і 11,4% голосів відповідно. Також до п’ятірки увійшли Юлія Тимошенко (8,0%), Петро Порошенко (6,1%) та Олег Ляшко (4%).

Автори дослідження зазначили, що в опитуванні були вказані прізвища тих політиків, які з найбільшою ймовірністю братимуть участь у президентських виборах. Загальна кількість респондентів склала 2024 людини. Метод опитування – прямі інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram