Антикорупційний суд приймали під пильним оком президента
Загрузка плеера...

У парламенті завершилася епопея із розгляду невідкладного президентського законопроекту "Про вищий антикорупційний суд України".

Президент приїхав до парламенту з самого ранку – давати настанови членам своєї фракції.

Сергій Березенко, заступник голови фракції "БПП":

"Одностайно прийняли рішення підтримувати сьогодні редакцію закону про антикорупційний суд, яка підготована до другого читання, узгоджена з Венеціанською комісією, я можу це з впевненістю це заявити по результатам вранішнього засідання нашої фракції" 

До "Народного фронту" Президент не ходив. Перед голосуванням за антикорупційний суд Верховну Раду відвідав колишній прем’єр-міністр. Через нього, вочевидь, і було передано побажання партнерам по коаліції.

Олексій Гончаренко, заступник голови фракції "БПП":

"Під час засідання нашої фракції до нас прийшов Арсеній Яценюк, я так розумію, із засідання фракції "Народного фронту" і переговорив з Президентом" 

Перед ухваленням законопроекту парламентарії пройшлися поправками, які не встигли розглянути протягом попередніх пленарних тижнів. Одразу після цього до депутатів звернувся особисто автор законопроекту.

Петро Порошенко, Президент України:

"У цьому залі були проголосовані і підтримані в тому числі мої законопроекти, якими створювалися незалежне і прозоре антикорупційне бюро. Надано законодавче забезпечення Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Я не маю жодного сумнів, що сьогодні Верховна Рада продемонструє відповідальність і спроможність у прийнятті законопроекту про антикорупційний суд. Ще раз хочу подякувати за підтримку мого законопроекту у першому читанні. Більш як 280 народних депутатів за нього проголосувало. Це також дає підстави для оптимізму."

До останнього моменту залишалося спірним питання, чи збереже влада вплив на формування антикорупційного суду. Переговори тривали всю ніч. Для узгодження остаточної редакції законопроекту парламентський комітет із питань правової політики зібрався на екстрене засідання. Після дискусій, які тривали майже дві години, депутати погодили, що ініціювати розгляд питання про недопуск до призначення кандидата у судді має право половина від складу міжнародної комісії, тобто три експерти з шістьох. Доброчесність судді мають підтвердити більшістю голосів під час засідання спільної панелі Ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Проголосувати за нього мають мінімум троє міжнародних експертів.

Руслан Князевич, голова комітету ВР з питань правової політики та правосуддя:

"Якщо є пересторога з приводу того, що ВККС може потім не прийняти рішення про його припинення участі, то давайте ми напишемо зараз, що взагалі ніяке рішення ніхто не повинен приймати. Тобто, у разі неприйняття такого рішення, кандидат вважається таким, що припинив участь у конкурсі. Таке приймається, це буде мати більшу довіру? Таке приймається? Я тоді пропоную врахувати цю пропозицію, коли будемо голосувати" 

На голосуванні був присутній не лише Президент України, а й прем’єр-міністр, який пообіцяв на початку тижня піти у відставку в разі неухвалення законопроекту. Володимир Гройсман залишився при посаді – створення антикорпційного суду підтримали 315-ть народних депутатів. Невдовзі до президії надійшли заяви від представників фракції "БПП" Южаніної та Найєма, у яких не спрацювали картки.

Таким чином, оголосила віце-спікер Ірина Геращенко, законопроект підтримали 317-ть народних депутатів. А голова Верховної Ради заявив, що український парламент вже звернувся до міжнародних партнерів щодо якнайшвидшого подання кандидатів у раду міжнародних експертів.

Вадим Рабінович, народний депутат України:

"По сути, я считаю, что антикоррупционный суд нужен по одной простой причине. Он ничего не решит, ничего не даст, но, может быть, одного-двух коррупционеров посадят. Тоже хорошо, тоже результат"

Наступним питанням порядку денного у депутатів було призначення аудитора НАБУ від парламенту. Кількарічні дискусії завершилися призначенням 82-річного правозахисника Володимира Василенка. Таким чином, парламент заявив про завершення антикорупційної реформи. У кулуарах подейкують, що влада тому й пішла на поступки з антикорупційним судом, що змогла виторгувати собі зручного аудитора НАБУ. Не виключено, що після аудиту трирічної діяльності НАБУ Артема Ситника приберуть із посади директора відомства й у такий спосіб заблокують розслідування фактів топ-корупції ще на етапі слідства.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram