Більше половини українців не довіряють банкам
Загрузка плеера...

Кожен другий українець не довіряє вітчизняній банківській системі. Це пов’язано із закриттям впродовж останніх 3 років близько100 банків в Україні.

Про це йдеться в дослідженні, проведеному на замовлення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

В документі зазначається, що саме недовіра до банків є підставою для відмови багатьох українців від депозитів, причому процент недовіри зріс більше, ніж удвічі: до 53% у минулому році, в той час, як у 2015 він складав лише 19%.

Також зросла кількість респондентів, які не зберігають кошти в банках: сьогодні це майже 50%. Строковий депозит у банках мають лише 12% опитаних.

Експерти зазначають, що така реакція на ситуацію у фінансовому секторі очікувана, адже люди звикли відхрещуватися від усього, що викликає побоювання. Такими, на думку фінансиста Анатолія Гулея, є, перш за все, численні закриття банків, довготривале призначення керівництва Нацбанку, а також умови Фонду гарантування вкладів. Людей не влаштовує, що організація гарантує їм відшкодування не більше 200 тисяч гривень з усіх депозитів.

Анатолі Гулей, голова правління Української міжбанківської валютної біржі:

"Вони категорично не бажають повертатися в банківську систему. Тому що банківська система в тому вигляді, в якому вона зараз існує, і ті гарантії, які дає Фонд гарантування вкладів у розмірі 200 тис. гривень, не дають нам, простим громадянам, спокійно думати про збереження своїх грошей у банківській системі".

Гулей стверджує, що одним з головних завдань, які наразі стоять перед Нацбанком, є вилучення з тіньового обігу у максимальної кількості грошей громадян, та спрямування їх у держаний обіг для нарощення ВВП.

Згідно з результатами дослідження, громадяни перестали цікавитися фінансовими послугами: лише дев’ять відсотків опитаних хочуть знати про банки та банківські послуги.

На думку експертів, для відновлення довіри населення до банківської системи повинно пройти мінімум від двох до чотирьох років, тому все залежить від правильності дій головного фінансового регулятора країни.

Джерело: выдео – YouTube, фото з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram