З нового року освітяни отримають свого омбудсмена
Загрузка плеера...

В Україні з'явилася нова професія. Уряд впровадив посаду освітнього омбудсмена. Він захищатиме права учнів та педагогів. Згідно з постановою Кабміну, до своїх обов'язків захисник має приступити з першого січня нового року. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

У повідомленні сказано, що для допомоги освітньому омбудсмену працюватиме спеціальна служба з 15 осіб. Щоправда, у яку суму платникам податків обійдеться утримання нової структури  не сказано.

Та й наскільки ефективною буде її робота також залишається під питанням. Адже, згідно з документом, служба може упродовж місяця розглядати скаргу про порушення прав у сфері освіти. Якщо її визнають обґрунтованою, то далі омбудсмен може надати  рекомендації закладам та органам місцевого самоврядування, проконсультувати заявника, а у кращому випадку представляти його інтереси в суді.

Зазначимо, якби посада освітнього омбудсмена з'явилася вже сьогодні, то робота для нього знайшлася б. Адже у школярів та їхніх батьків накопичилося чимало запитань до чиновників. Нещодавно вони висловили обурення одним із пунктів реформи освіти, – відправляти чад до навчальних закладів за місцем реєстрації. Сама міністр освіти Лілія Гриневич визнала те, що більшість українців, коли приходять до першого класу, змушені платити хабарі.

Невдоволені українці і тим, як проходить ЗНО. Напередодні учні з різних міст країни поскаржилися на умови проведення тестування з англійської. Актуальною залишається і проблема насильства у школах.

Фото, відео: з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram