До антикорупційного суду залишилось 56 поправок
Загрузка плеера...

Рада розглянула майже всі поправки до законопроекту "Про вищий антикорупційний суд". Із 1927-ми поданих до другого читання поправок народні депутати пройшли 1871-у, проголосували за одиниці.

Сергій  Власенко, народний депутат ("Батьківщина"):

"Цими поправками могли змінити законопроект, але не має політичної волі у парламентської більшості ці поправки підтримувати".

Кілька десятків поправок, які стосуються спірних питань щодо повноважень ради міжнародних експертів під час формування антикорупційного суду, депутати пропустили. Щодо цих поправок тривають важкі переговори між представниками української влади та Міжнародного валютного фонду.

Ігор Лапін, член комітету ВР з питань правової політики:  

"Всі поправки містять в собі 14-ть блоків. По 13-ти блоках комітет визначився, прийняв рішення. Один блок, це 14-й блок поправок, їх близько 70-ти – це які стосуються саме права вето. Оце одне питання, яке нам потрібно вирішити. Воно може бути у вигляді декількох  речень і всі будуть задоволені.  Але нам треба розуміти, що о вно буде узгоджене вже всіма сторонами, комітетом і тоді комітет пропонує залу, а зала вже визначається – влаштовує редакція комітету чи хтось там все  таки своє хоче дотиснути".

Політики неодноразово заявляли, що проект закону "Про Вищий антикорупційний суд" Верховна Рада має ухвалити 7-го червня. Передбачається, що засідання парламенту може відвідати Президент.

Руслан Сидорович, народний депутат ("Самопоміч"):

"Дуже важливо, щоб до моменту голосування у залі текст був розданий і депутати мали можливість з ним ознайомитися. Тому що голосувати за кота в мішку в принципі неможна. А в даному випадку це категорично неприпустимо. Це є порушенням регламенту і загрожує конституційності самого закону".

Розгляд невідкладного президентського законопроекту "Про вищий антикорупційний суд" розпочався у парламенті іще 23-го травня.

Вадим Рабінович, народний депутат України:

"Скажите, как нашу с вами жизнь изменит антикоррупционный суд. Да, я за него проголосую. Но все, это рядовой вопрос – пошли дальше. Нет, научились уводить от темы. А у меня другие вопросы. Министр здравоохранения и ее зам сообщили, что онкобольных лечить не надо., что они все равно умрут, что лекарства нам больше не нужны. Скажите, долго мы будем терпеть то, что это не выносят в зал. Отчета правительства нет. Премьер говорит – если они не проголосуют, я уйду. Ты проголосуй сначала за одно, за выполнение законов, отчитайся в зале за те предыдущие полтора года – тоже ничего нет. А будет антикоррупционный суд или не будет – наша жизнь от этого пока не поменяется".

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв піти у відставку в разі неухвалення проекту закону про антикорупційний суд цього тижня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram