Україна стоїть на межі глибокої економічної кризи
Загрузка плеера...

У другій половині 2018 року Україна має заплатити кредиторам понад 3 млрд доларів. У наступному році - близько 7 млрд. Цих коштів держава не має, і джерела їх отримання поки відсутні.

Невиплата ж боргу призведе до катастрофічної кризи, знецінення гривні та стрімкого падіння доходів населення. Про це у відкритому листі українському суспільству заявили провідні економісти, банкіри, бізнесмени та інвестори. Послання розмістили на сайті VoxUkraine.

Фахівці бачать лише три варіанти виходу зі скрутної ситуації: продовження програми МВФ, позика у приватних інвесторів та радикальне скорочення державних видатків.

Останні два економісти вважають малоймовірними та неефективними. Тому всі надії покладають на співпрацю з Міжнародним валютним фондом, де річна ставка позики складає 3%.

Та й тут є свої "але". Ця програма не буде продовжена доки Україна не повернеться на шлях реформ. А про які зрушення можна говорити, коли нардепи вже третій тиждень не можуть розібратися із законопроектом про Антикорупційний суд.

Та даремно! Адже залишилися лічені тижні… Парламент, уряд та Президент повинні зробити вибір зараз. Перед тим, як влада піде на літні канікули…

Окрім того, економічні експерти VoxUkraine попередили, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram