Штайнмаєр у Польщі виправдався за Північний потік-2
Загрузка плеера...

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр назвав будівництво "Північного потоку-2" приватною ініціативою.

Так під час свого візиту до Польщі представник ФРН відреагував на питання журналістів про загрозу газопроводу для європейської солідарності і безпеки.

Водночас він наголосив, що в діалогах з Росією німецький уряд піднімає питання, які турбують Україну і Польщу.

За словами Штайнмаєра, німецький канцлер Ангела Меркель під час розмови із президентом Росії Володимиром Путіним порушила питання щодо побоювань України і Польщі через будівництво "Північного потоку-2". Президент Німеччини впевнений, що рішення, яке дозволить продовжити транзит газу через Україну, буде знайдено.

В свою чергу президент Польщі Анджей Дуда, з яким зустрічався Штайнмаєр, заявив, що питання "Північного потоку-2" - це питання енергетичної безпеки Європи.

"Я пояснив президенту Франк-Вальтер Штайнмаєру причини нашого несхвалення цього проекту і нашої незгоди на те, щоб цей газопровід був побудований. Ми переконані, що також йдеться про інтереси Європи як єдиного цілого, тому що ми не хочемо такої ситуації, коли є велике домінування російського постачальника - перш за все Газпрому", - відзначив він.

Польський президент наголосив, що Варшава сплачує за газ більше, ніж Німеччина. Але Польща наразі змушена купувати газ у Росії, а Росія і Газпром цю ситуацію використовують.

Як повідомлялося раніше, у Білому домі розглядають можливість введення санкцій проти країн-будівельників Північного потоку-2, оскільки він може нести загрозу військовим інтересам США.

Джерело: YouTube, фото – з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram