МОЗ розтратило 310 млн гривень онкохворих
Загрузка плеера...

286 мільйонів бюджетних гривень, виділених на лікування онкохворих за кордоном, МОЗ використало неефективно. Ще 24 мільйони – використані з порушенням законодавства.

Таку заяву зробив Голова Рахункової палати України Валерій Пацкан.

Він зазначив, що Рахункова палата констатувала відсутність укладання двосторонніх угод з зарубіжними лікарнями, брак належних розрахунків вартості послуг, не був проведений аналіз цін вартості лікування, а також відсутня оцінка якості та результативності лікування тощо.

Валерій Пацкан, Голова Рахункової палати України:

"У 2016 та 2017 роках понад 31 відсоток перевірених коштів, що виділялися для лікування онкохворих за кордоном, були використані з порушеннями чи не економно. А це – людські життя".

Крім того, за ці два роки через неефективні рішення МОЗ не використано майже 200 млн грн, додав Пацкан, та пообіцяв вже найближчими днями оприлюднити звіт на офіційному сайті Рахункової палати.

Після такої заяви  аудиторів, стала остаточно зрозумілою риторика заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, до якої чиновник вдався перед оприлюдненням звіту.

Як повідомлялося раніше, під час виступу в Рахунковій палаті щодо ефективності використання державних коштів для лікування за кордоном онкохворих заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський дозволив собі різкі та емоційні висловлювання. Він наголосив на нульовій ефективності програми, бо люди, в яких діагностовано рак, за словами чиновника, "все одно помруть". 

Пізніше у МОЗ заявили , що слова заступника міністра були вирвані із загального контексту.

Джерело: відео – YouTube, фото з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram