Владі треба знижувати тарифи, а не трясти субсидіантів
Загрузка плеера...

Міністерство фінансів України посилило контроль за отримувачами субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер українців перевірятимуть у два етапи. Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

На етапі нарахувань субсидіантів перевірятимуть в територіальних підрозділах Мінсоцполітики. А на етапі верифікації - завдяки даним про доходи громадян, облік міграції фізичних осіб, майна, а також безготівкових операцій з оплати цінних покупок.

Всю інформацію збиратимуть та оброблятимуть у Міністерстві фінансів. А це, як стверджує урядовець, дозволить в автоматичному режимі виявляти субсидіантів, майновий стан яких сумнівний і потребує додаткової перевірки.

Фахівці ж заявляють: таким чином Мінфін хоче зменшити кількість субсидіантів і відповідні витрати… Та є одне "але" – неможливо проконтролювати кожного субсидіанта в країні, де державну допомогу платять більшій половині населення.

Віктор Скаршевський, економіст:

"В нормальных странах субсидии, доплату за жилищно-коммунальные услуги получают всего 2-5% населения. Поэтому их там можно сделать и адресными, и монетизировать. Но когда половина граждан получают субсидии – это сделать невозможно. Они бы лучше занялись (правительство) другим, более важным делом – снизить тарифы. Не 7 тыс. грн как сейчас за тысячу кубометров природного газа для населения, а 3,5 тыс. грн можно сделать запросто, потому что Украина добывает собственный газ, который практически полностью, на 95% покрывает все потребности населения, включая Теплокомунэнерго, которые производят тепло из газа для населения".

На думку експерта, якщо уряд дійсно хоче покращити рівень життя українців та розгребтися з боргами за комуналку, треба знизити тарифи. Тоді різко зменшиться кількість субсидіантів і набагато легше буде контролювати витрати з держбюджету, а то й монетизувати їх…

А те, що робить уряд зараз – це просто спосіб зекономити. При чому, доволі недолугий, адже після цього нововведення субсидії можуть забрати й у тих, хто їх дійсно потребує.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram