До антикорупційного суду лишається кількасот поправок
Загрузка плеера...

У Верховній Раді триває розгляд законопроекту "Про вищий антикорупційний суд". На розгляді залишилося декілька сотень правок. Спікер та перший віце-спікер час від часу залишають робоче місце, народних депутатів у залі небагато, поправки здебільшого набирають не більше 40-ка голосів.

Олексій Гончаренко, заступник голови фракції "БПП":

"Я особисто час від часу голосую. Більшість правок, як на мене, не є важливими. Але в будь-якому разі зараз іде технічна процедура. Бо важливі правки, на яких буде наполягати комітет, будемо розглядати у четвер, при повній концентрації зали. І будемо голосувати".

Тим часом тривають переговори представників української влади з міжнародним партнерами щодо права вето ради міжнародних експертів при відборі кандидатів на суддівський конкурс.

Олег Осуховський, народний депутат (позафракційний):

"Це є вето для тих недоброчесних суддів, які можуть попасти в антикорупційний суд. Якщо вони попадуть, відповідно, суд не буде ефективно працювати".

За результатами останніх соціологічних досліджень, створення антикорупційного суду Верховній Раді довіряє лише 13% громадян.  

Вікторія Войцицька, народний депутат ("Самопоміч"):

"Ми бачимо ту резистентність, яку ми бачимо особливо від представників коаліції. Коли заяви робляться одні, а насправді дії абсолютно інші. Коли обіцяно, що будуть результати боротьби з корупцією,  але ключова ланка у цій системі, а саме – суд, відсутній. Не довіряють люди, тому що було дуже багато обіцянок, а насправді виконано дуже мало".

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв піти у відставку в разі неухвалення парламентом закону про антикорупційний суд цього тижня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram