За звільнення Сущенка виступив увесь світ
Загрузка плеера...

Вже черговий раз інформація про українського журналіста Романа Сущенка накрила мережу Інтернет як цунамі. 12 років колонії суворого режиму, до яких засудили медійника у Москві за псевдо "шпигунство", неабияк обурили всю Україну.

Так, за словами речниці Міністерства закордонних справ Мар'яни Беци, відомство вимагає від Росії звільнення журналіста і буде подавати апеляцію. Питання буде порушено і політичному рівні перед партнерами України. Крім того, міністерство оголосило протест Російській Федерації.

Водночас, свою думку з приводу продовження арешту Романові Сущенкові висловила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко. Вона переконана, що винесений вирок може зіграти на руку журналістові, адже усі, кого вдалося звільнити з російських в'язниць, отримали шанс саме після винесення псевдоприговору. Проте, високопосадовець одразу попередила, що очікувати швидкого розгортання подій не варто.

Донька засудженого українця Юлія Сущенко також не полишає сподівань і переконана, що рішення суду щодо її батька дає шанс на його звільнення.

Зі свого боку Президент України Петро Порошенко назвав присуд "безпрецедентним цинізмом", яким "Кремль демонструє панічний страх, підписується у власній агресії проти України і виносить вирок сам собі". Гарант Конституції додав, що країна-агресор "неодмінно понесе покарання за свої вчинки".

Бурхливо відреагували на новини про Сущенка й закордоном. В Організації з безпеки і співробітництва в Європі вимагають від Росії звільнення незаконно засудженого українського медійника. Таку ж вимогу висунула й Міжнародний комітет захисту журналістів. А от у Міністерстві закордонних справ Канади стверджують, що такі дії проти Сущенка є нічим іншим як спробою утиску журналістів.

Варто зауважити, що співробітники українських ЗМІ наполягають на звільненні Романа Сущенка лише в парі з Олегом Сенцовим, який продовжує безстрокове голодування у російській в'язниці.

Нагадаємо, затримали українського масмедійника у Москві 30 вересня 2016 року.

Джерело: відео YouTube, фото з відкритих джерел.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram