На добудову нового корвета не знайшли грошей
Загрузка плеера...

У державному бюджеті України немає коштів на відновлення будівництва корвета "Володимир Великий". Про це повідомив командувач Військово-морськими силами ЗСУ віце-адмірал Ігор Воронченко.

Він зазначив, що вже звернувся до представників влади, і зараз розглядається питання про те, щоб хоча б у другому півріччі цього року кошти все ж знайшли.

Воронченко також нагадав, що відповідна програма суднобудування залучає близько 200 підприємств, на яких працює орієнтовно 9 тисяч осіб.

Зазначимо, що на відновлення будівництва корвета "Володимир Великий" влада мали виділити майже 1,5 мільярда гривень. Відповідно до постанови уряду, перший корабель мають передати Військово-морським Силам України у 2022 році.

Корвет – багатоцільовий бойовий корабель, розроблений для потреб ВМС України. Розробка проекту була завершена у 2008, а будівництво першого корабля почалося у травні 2011 року. Спустити на воду корабель планували у 2012.

Всього до 2026 мали побудувати 10 таких кораблів. Чотири судна повинні були увійти до складу українського флоту до 2021 року. Але згодом серію зменшили до 4-х одиниць.

Проте ще жодного корабля так і не добудували. Строки завершення будівництва постійно переносять. Минулого року прозвучали нові терміни завершення будівництва. Перший корабель тепер планують здати у 2022 році.

Командувач ВМС попереджає, що у разі того, якщо влада не вложить фінансовий ресурс у відповідний проект, то "точку неповернення буде пройдено". Це поставить під загрозу всю суднобудівну галузь країни.

Джерело: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram