Рада планує завершити антикорупційну реформу
Загрузка плеера...

У Верховній Раді пообіцяли поставити цього тижня крапку у створенні антикорупційного суду.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Я переконаний, що узгоджене рішення  буде згідно і з пропозиціями народних депутатів України. І, як усі наші судові закони, враховуючи рекомендації Венеційської комісії. І, я переконаний, український парламент, який створив всю антикорупційну інфраструктуру в країні, зможе так само рішуче об’єднатися і прийняти рішення про створення вищого антикорупційного суду".

Розгляд законопроекту "Про Вищий антикорупційний суд України"  розпочався у парламенті 23 травня. Депутати розглянули 1254 поправки з майже двох тисяч, поданих до другого читання. Окрім цього, невирішеним залишається питання щодо права вето міжнародних партнерів при відборі кандидатів на конкурс суддів.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"На цей тиждень, я переконаний, це ключове питання порядку денного не тільки для Верховної Ради України, а в цілому для нашої держави. І цього рішення очікує і весь український народ і наші міжнародні партнери. І ми маємо вийти на голосування в четвер".

Чекає на створення антикорупційного суду і прем’єр-міністр. На спільному брифінгу із головою Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що у разі неухвалення  закону цього тижня піде у відставку. На це у найбільшій фракції парламенту голові уряду натякнули, щоб він переймався питаннями, які належать до його компетенції.

Артур Герасимов, голова фракції "БПП":

"Коли ми  говоримо про співробітництво і узгодження позицій з нашими міжнародними партнерами, то у кожного є своя сфера відповідальності. Президент України, як тільки було розблоковане питання, моментально вніс законопроект про антикорупційний суд. Зараз він прийнятий у першому читанні і відповідальність парламенту прийняти цей законопроект, який завершить антикорупційну реформу в Україні. Відповідальність кабінету міністрів – це, наскільки я розумію, питання тарифів, яке зараз обговорюється між міжнародними партнерами та Кабінетом міністрів. Моя власна думка, що кожен має нести відповідальність за свою, як то кажуть, сферу".

Минулого тижня заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов також висловлював думку, що законопроект про Вищий антикорупційний суд буде ухвалено 7-го червня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram