Чиновників МОЗ цікавлять гроші, а не життя людей
Загрузка плеера...

Чиновники Міністерства охорони здоров’я не шукають шляхи боротьби з онкологією, до того ж відверто заявляють, що не бачать сенсу, аби розвивати ці напрямки та лікувати хворих. У цьому переконані експерти, які прокоментували нещодавню скандальну заяву високопосадовця МОЗ Олександра Лінчевського щодо лікування хворих на рак людей.

Юрій Андреєв, голова Національного руху "За трансплантацію": "Це позиція заступника міністра охорони здоров’я, голови комісії з питань лікування за кордоном, він ще до того ж лікар. Ці слова просто вразили всю громадськість. І те, що вони зараз намагаються виправдатися… вчора була заява, сьогодні. Знаєте, це мені нагадує, коли терористи роблять терористичний акт, а потім беруть на себе відповідальність і заявляють про те, що це вони зробили. Ось так виглядають зараз виправдання пана Лінчевського".

Також експерти стверджують, що МОЗ саботує та гальмує процес оплати лікування важкохворих пацієнтів за кордоном. Це яскраво видно навіть із того, як вони спланували фінансування на цей рік. При потребі в 692 млн гривень, Міністерство затвердило тільки 389 млн… А цього абсолютно недостатньо для того, щоб допомогти всім хворим на рак…

Також активісти стверджують: комісія виділяє пацієнтам гроші вибірково, або взагалі не дає кошти…

Юрій Андреєв, голова Національного руху "За трансплантацію": "Кричущий випадок стався у грудні місяці минулого року, коли в цій черзі державній на лікування за кордоном було 72 людини й у Міністерства залишався ще залишок коштів з програми в 20 млн грн. Замість того, щоб оплатити кількох пацієнтів, вони просто беруть і повертають ці кошти назад до бюджету. Комісія з питань лікування людей за кордоном під керівництвом пана Лінчевського відправляє гроші до бюджету й (члени комісії – ред.) отримують за це премії, як за зекономлені кошти".

Наразі у черзі на лікування за кордоном перебуває близько 30 людей. Ще стільки ж навіть не отримали відповіді від Міністерства. Хоча, відповідно до нормативів, онкохворі мали б бути поставлені на облік максимум через 20 днів після подачі документів.

Зараз же люди чекають місяцями, а то й роками… Оксана потребує трансплантації нирки. Вона написала заяву до МОЗ ще у 2017-му, і з тих пір від Міністерства ні слуху, ні духу, а от хвороба прогресує…

Оксана Поліщук, хвора: "Знаходжусь на гемодіалізі 7 років уже. Дата подачі документів була 2 жовтня 2017 року. По даний час ніякої відповіді абсолютно немає, мені постійно затягують час, не дають відповіді конкретної ніякої, тому я вже 8 місяців чекаю на це рішення".

На превеликий жаль, багато українських високопосадовців наразі не розуміє, що насправді чиновники живуть за рахунок платників податків. Тож не Міністерство платить за лікування людей, а воно тільки розподіляє гроші з бюджету.

Відповідно, українцям не варто наймати на роботу таких, як пан Лінчевський, оскільки останнього більше цікавлять кошти, а не життя громадян.

Фото: МОЗ

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram