У Раді розкрили справжній зміст заяви Лінчевського
Загрузка плеера...

Ольга Богомолець, голова комітету ВР з питань охорони здоров’я:

"Хочу сказати, що рак – виліковний! На 100%! Хочу звернутися до мільйона українців! Лікарі і я особисто знаю точно – рак виліковний в тому випадку, коли діагноз поставлено своєчасно. Якщо лікування доступне, як у європейських країнах. Якщо при владі є не псевдореформатори, а ті люди, які мають чуйність, гідність і людяність".

Слова заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського про те, що нема сенсу лікувати хворих на рак не вирвані з контексту. Про це заявила голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, посилаючись на стенограму виступу чиновника.

Ольга Богомолець, голова комітету ВР з питань охорони здоров’я:

"Я заявляю офіційно – слова не вирвано з контексту. Це саме те, що намагався заступник виконувача обов’язків міністра донести членам Рахункової палати про те, що витрачати кошти на хворих на рак немає сенсу. Я хочу заявити, що така позиція є неприпустимою".

Народний депутат нагадала, що виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підписала бюджет, у якому на лікування онкохворих передбачено лише 27% від загальної потреби.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Як їм чути ці заяви, коли вони останнє виносять з хати, щоб полікуватися. А тут якійсь ідіот їм розказує, що не треба фінансувати програми по онкології, все одно всі помруть. Оце отака їх політика! От саме тому забезпечення з бюджету 6% ліків на онкологію. Тому що вважають, що все одно помруть, нащо тратить гроші. За кожне життя треба боротися! Хто помре, а хто житиме – Господу визначати. ґАле якщо в тебе є можливості – ти повинен зробити все, щоб врятувати життя людей. Тому ми вимагаємо відставки Уляни Супрун і всієї команди. Які вважать, що нехай українці помирають і не треба їх лікувати".

Нагадаємо, що восени минулого року "Радикальна партія" підтримала запропоновану урядом медреформу. А тепер фракція вимагає відставки Супрун, але у парламенті вони такі не єдині. На погоджувальній Раді голів фракцій та комітетів відповідальності керівництва МОЗу за заяви Лінчевського вимагали декілька представників опозиції.

Юлія Тимошенко, голова фракції "Батьківщина":

"У мене до всіх і до вас, пане спікере, питання! Чому зараз на погоджувальній раді не ставиться питання, що треба негайно вносити постанову по звільненню міністра охорони здоров’я з посади, чому не виноситься на обговорення в зал Верховної Ради це питання! Я просто вимагаю винести на розгляд це питання, викликати міністра охорони здоров’я. І нарешті поставити на голосування її звільнення".

Відреагували на заяви заступника міністра охорони здоров’я і у парламентській більшості.

Артур Герасмов, голова фракції "БПП":

"Ми вважаємо неприпустимими заяви, які були зроблені паном Лінчевським. І вимагаємо від Кабінету міністрів зробити відповідні висновки!".

Голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я відзначила, що розіслала стенограму виступу Лінчевського усім народним депутатам, а також уповноваженому Верховної Ради з прав людини. За словами Богомолець, в стенограмі іще багато непрофесійних заяв і цинічної брехні. У контексті цього гучного скандалу все гостріше постає питання про призначення повноцінного очільника міністерства охорони здоров’я.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram