У київському парку показали нутро корупції
Загрузка плеера...

100-метровий золотий батон, срібна "Кімната корупціонера", автівка, яка існує в єдиному екземплярі, статуетка пташки вартістю понад 30 тисяч євро, портрет Кобзаря, виготовлений із гречки й обмундирування спецназівців НАБУ… Усе це можна побачити в першому в Україні "Парку корупції", який відкрили в Національному ботанічному саду імені Гришка.

Не побоявся прийти на відкриття цього унікального парку й той, з ким так активно боряться – на вході гостей зустрічав шестиметровий пам’ятник корупціонеру.

На території парку – 10 залів. У них представлені композиції, завдяки яким можна прикинути, скільки суспільству обходиться один корупціонер та дізнатися, як виглядає типове житло любителя незаконного заробітку. Почути історії найбільш масштабних корупційних скандалів, довідатися за якими схемами обкрадають українців, а також скільки кожен із нас сплачує податків і як вони витрачаються.

Ярослава Гресь, керівник проекту "Парк корупції": "Є інтерактивна панель, яка розповідає, як працюють податки й кожен українець може ввести свою зарплатню і побачити які податки він платить з цієї зарплатні в державний бюджет, побачити як наповнюється державний бюджет і що відбувається, коли починає працювати ТОП-корупція".

Експозиції демонструють і те, як варто боротися з любителями дати та взяти "на лапу". Ви зможете не тільки дізнатися креативні способи викриття зловмисників, а й спробувати самим спіймати хабарника "на гарячому".

Альона Мовчан, журналіст: "У "Парку корупції" можна стати справжнім детективом НАБУ. Все дуже просто: одягаємо шолом, беремо в руки джойстик і гайда на обшуки".

Зверху цей парк нагадує ящірку – найдавнішу рептилію, яка адаптується до будь-яких кліматичних умов, у випадку небезпеки відкидає хвоста, а потім відрощує новий… так само, як і корупція.

У проекті використані чотири кольори: золотий та платиновий, як символи корупції, білий та прозорий, які означають готовність країни до очищення.

Наразі в Україні функціонують органи, покликані боротися з хабарництвом: НАБУ, САП та АРМА. Європейські експерти стверджують, що для повного "комплекту" не вистачає ще й Антикорупційного суду.

Ека Ткешелашвілі, очільниця Антикорупційної ініціативи ЄС: "Если хорошо понимать то, чем занимаются, например, детективы НАБУ каждый день, сколько труда и сколько вот рвения от них реально требует та работа, чем они занимаются. Нельзя сказать, что антикоррупционные органы не работают, потому что они уже очень эффективно работают. Но, я повторюсь, может быть, но хочу подчеркнуть, что состояние Антикоррупционного суда, конечно же, является важным фактором, который завершит цикл развития антикоррупционных органов, которые занимаются расследованием и наказанием коррупционных дел большого масштаба".

Перший у нашій державі унікальний і максимально інформативний "Парк корупції" працюватиме три тижні. Тож кожен охочий може прийти й дізнатися про корупцію та методи боротьби з нею…

До слова, за інформацією Світового банку, щороку в усьому світі дають, а отже й беруть близько півтора трильйона доларів хабарів, а це близько 2% глобального ВВП.

Так, корупція – це хвороба, яка уражає не тільки Україну, а й сотні інших держав… І якщо населення загрузло в хабарах, ні про який розвиток економіки не може бути й мови…

І рецепт у цьому випадку лише один – громадяни мають отямитися й подолати цю "недугу".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram