Україною керують суцільні "в.о."
Загрузка плеера...

Україні бракує справжніх керівників. Після Євромайдану в державі різко додалося виконувачів обов’язків. Почали з в.о. президента – із лютого до червня 2014-го року країною керувала одна людина – тоді голова Верховної Ради Олександр Турчинов. За чотири роки виконувачів обов’язків при владі значно побільшало. Їх не перелічити – від міністрів до керівників держпідприємств.

Дмитро Разумков, політолог:

"С президентской ситуацией исполняющего обязанности сошлись звезды и сложилась судьба и на тот момент других вариантов, к сожалению, не было По остальным вопросам это действительно является проблемой. Почему это происходит. Чаще всего есть две причины. Первая  - это попытаться уйти от прямой ответственности. И второй момент -  банальная нехватка голосов в стенах парламента. То есть, формально у нас существует коалиция. В реалиях ни экспертное ни журналистское сообщество получить информацию поименную, кто на сегодняшний день является членом коалиции, а кто нет не может".

У Верховній Раді 9-ма профільними комітетами з 27-ми керують виконувачі обов’язків. Комітети з питань євроінтеграції, аграрної політики, науки та освіти залишилися без керівників під час формування уряду Гройсмана – депутати Кутовий, Клімпуш-Цинцадзе та Гриневич пішли в міністри. Голову екологічного комітету Томенка та комітету з питань палива та енергетики Мартиненка позбавили мандатів. Сергія Рибалку з банківського комітету та Єгора Соболєва з антикорупційного звільнили з посади. А очільницю комітету з питань соціальної політики Денісову фракція пропихнула в омбудсмени. 

Андрій Іллєнко, народний депутат України:

"Регламентний – там взагалі від початку скликання був виконувач обов’язків. Звичайно, це погано. Але це деградація, на жаль, парламентаризму. Тобто, у нас такі кадрові рішення, вони інколи на роки зависають".  

Більше року тому декілька міністрів заявили, що готові піти у відставку. З того часу їх не вважають повноцінними керівниками, але й вирішувати це питання не поспішають. Виконувач обов’язків у Кабміні один – проте який. "Локомотив реформ", Міністерство охорони  здоров’я, вже майже два роки всупереч закону очолює тимчасовий виконувач обов’язків Уляна Супрун. Експерти припускають, що незабаром може постати питання про… законність змін у медицині, які впроваджує нелегітимний керівник.    

Олег Мусій, екс-міністр охорони здоров’я:

"Владу влаштовують такі "зиц-председатели Фунти", яким є пані Супрун, яка виконує волю босів зверху. Можливо, через засоби масової інформації дійде до теперішньої влади, що потрібно перестати дурити український народ псевдо-медичною реформою спочатку, а друге – громадянкою Сполучених Штатів, яка не спростувала, що у неї нема американського паспорта. А він у неї є.

Я не здивуюся, що американський паспорт, який вона не здає, вона тримає, щоб утекти. Бо якщо б вона була чесною і порядною людиною, вона давно б вже відмовилася від цього американського паспорта й несла відповідальність за свої дії перед українським народом".

Повноваження закінчилися й у 13 з 15 членів ЦВК. До призначення нового складу у парламенту ніяк не доходять руки. Епідемія безвідповідальності поширилася на всі гілки влади. Вже скільки років чинний уряд ніяк не може дійти до парламенту, щоб прозвітувати про свою роботу.

Руслан Бортнік, політолог:  

"Последнее правительство Гройсмана даже не отчитывается в парламенте. Вот эта связь в парламентско-президентской республике между коалиций и правительством, она ключевая. Взаимной ответственности, ее просто нет. Эта модель разрушена и правительство отвечает перед президентом. В неконституционный способ, хотя должно отвечать перед парламентом".

Без офіційних очільників нині залишається Фонд держмайна, Державна фіскальна служба і низка держпідприємств. Наприкінці травня влада нарешті змогла вирішити лише одне з цих кадрових питань: до 72-ї річниці ДП "Антонов" виконувача обов’язків директора зробили повноцінним керівником.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram