Половина українців вважає, що боротьба з корупцією провалилася
Загрузка плеера...

Боротьба з корупцією  в країні цілком вдалася – так вважає аж один відсоток з опитаних у рамках соціологічного дослідження українців. 9% респондентів побачили у антикорупційний заходах відносний успіх.

Ірина Бекешкіна, соціолог:

"Абсолютна більшість населення 83% вважає боротьбу з корупцією неуспішною. При чому 50% - повністю провальною. Нажаль, населення не бачить жодної інстанції, яка б активно боролася з корупцією в Україні. Таких майже половина населення"

Найбільш успішним борцем з корупцією українці вважають… засоби масової інформації – 26%, антикорупційні громадські організації посіли друге місце і користуються довірою 18-ти відсотків громадян. Замикає трійку Національне антикорупційне бюро. Експерти відзначили, що довіра до нього у порівнянні з минулим роком зменшилося вдвічі. Нагадаємо, що НАБУ у квітні відзначило три роки від дня створення без вироків по топ-корупціонерах.

Ірина Бекешкіна, соціолог:

"Велика кількість негативних оцінок – 79%. Генеральна прокуратура 75, національна поліція – 74% і так далі. Про що це означає. Поки не буде вироків, люди не будуть бачити ефективності у боротьбі з корупцією. Як би, уявимо собі, ефективно не працювала прокуратура, поліція, НАБУ, САП і всі інші, поки не будуть саджати, люди не будуть бачити, що ефективна боротьба з корупцією ведеться".

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник пояснює сумні ситуацію з вироками відсутністю спеціалізованого антикорупційного суду. Його створенням саме займається Верховна Рада України. Згідно з опитуванням, створення нової інституції їй довіряє лише 13% українців. Бажаючих довірити цю справу президенту іще менше – близько 5%.  Суддям від органів місцевого самоврядування – 9%. Більшість громадян виступила за те, щоб вищий антикорупційний суд формували громадські організації – 47% та експерти з західних країн – 38%.

Ірина Бекешкіна, соціолог:

"Якщо говорити про думку народу – думка народу однозначна. Суддям не довіряємо, довіряємо зовнішнім інстанціям. Українським і з західних країн".

Нагадаємо, що у парламенті триває розгляд у другому читанні законопроекту "Про Вищий антикорупційний суд України". Найбільші дискусії точаться навколо права вето міжнародних експертів при відборі кандидатів на конкурс до суддів нової інстанції. Заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов вважає, що Верховна Рада може ухвалити закон вцілому наступного тижня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram