Увесь світ виходить на підтримку Олега Сенцова
Загрузка плеера...

1 червня розпочалася Всесвітня акція на підтримку Олега Сенцова та інших українських політв’язнів, незаконно затриманих та засуджених російською владою.

Учасник акції #SaveOlegSentsov:

"Політвязнів не звільняють політики чи армія. Політвязнів можемо звільнити лише ми з вами. Приходьте 1 і 2 червня на акції у вашому місті. Лише тиск громади і загальний розголос можуть їм допомогти".

Про участь у заході заявили вже 70 міст по всьому світу, та їхня кількість постійно збільшується.

Акція #SaveOlegSentsov триватиме 2 дні. Організатори відзначають, що терміни проведення були обрані не випадково, бо вже 14 червня в Росії стартує чемпіонату світу з футболу. Ця масштабна спортивна подія – один з найкращих способів привернути увагу міжнародної спільноти до політичних переслідувань в Росії та окупованому Криму.

"Ми повинні зробити все, що від нас залежить, щоб Кремль, який готується до прийому іноземних гостей на чемпіонаті світу з футболу, звільнив Олега Сенцова та інших політв'язнів", - наголошується в повідомленні.

Акції вже відбулися в багатьох містах України, Польщі, Італії, Естонії, Канади, Франції та США. А ось у Москві організаторам заходу очікувано відмовили у дозволі.

Аналогічну реакцію передбачали і в окупованому Криму, тому вирішили підтримати політв’язнів більш оригінальним способом.

У Севастополі на зображенні російського прапора на Інженерному мисі на північній стороні центральної бухти активісти намалювали хештег #freeSentsov.

Свої дії учасники заходів з підтримки Олега Сенцова супроводжуватимуть гаслом: "На чемпіонаті світу з футболу в Росії я вболіваю за політичних в’язнів!"

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов був засуджений російським судом до 20 років на підставі сфальсифікованих звинувачень. 14 травня він оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення всіх українських політв'язнів. 31 травня український політв'язень в РФ Олександр Кольченко, також оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова. Наразі близько 70 українських політв’язнів перебувають у російських в’язницях.

Джерело: YouTube, фото – з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram