З 1 липня Україна може залишитись без молока
Загрузка плеера...

Першого червня Україна відзначає Всесвітній День молока. Утім радіти цьому святу зможемо не довго.  Рівно за місяць, а саме з першого липня, згідно з Угодою про асоціацію з ЄС,  вітчизняні заводи перестануть купувати молоко у населення.

Причина -  75 відсотків усього молока, що виробляють в нашій країні, не відповідають санітарним вимогам Євросоюзу. На думку фахівців, ця ситуація призведе до скорочення промислового виробництва щонайменше на третину. А відтак ціни на усю молочну продукцію зростуть щонайменше на 15 відсотків.

Олексій Дорошенко, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж:

"Якщо ми зараз припинимо купівлю молока другого сорту, то в нас виникне  дефіцит сировини десь відсотків до 20-ти. Тобто, ми зможемо в магазинах побачити на 20 відсотків менше продуктів. До чого це призведе? Теоретично це призведе до подорожчання того, що вироблено саме з молока".

Аби такого не трапилося експерт радить уряду відтермінувати заборону на купівлю молока другого сорту ще на півроку. Адже домогосподарства не встигли перейти на євростандарти. Та й невідомо коли зможуть. На запитання телеканалу News Networк, чи не порушуватиме у такому разі український уряд зобов'язання перед ЄС, Дорошенко відповів просто: "Краще перенести виконання зобов'язань, ніж взагалі залишитись без молока".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram