Грецького главу МЗС звинуватили в держзраді
Загрузка плеера...

Федерація македонських культурних асоціацій Греції подала до суду позов на главу Міністерства закордонних справ Нікоса Коціаса. Посадовця звинуватили у державній зраді через його переговори з Республікою Македонія щодо зміни її назви.

У позові зазначається, що Коціас, призначений для переговорів з сусідньою країною, проявив неповагу до боротьби предків, які наполегливо працювали, щоб зберегти "грецькість" Македонії, і поставив під загрозу мир на території всього Балканського регіону".

Цей крок зроблений у відповідь на повідомлення про те, що найбільш імовірною назвою країни, яка дозволить їй вирішити суперечку з Грецією і розблокувати вступ до НАТО, є Республіка Північна Македонія. Федерація ж виступає проти будь-якої згадки слова "Македонія" після перейменування держави.

Як відомо, спір стосовно назви триває понад 25 років. Афіни вимагають перейменування для уникнення плутанини з північним регіоном Греції - Македонією. До словами, через цю недомовленість Афіни блокують вступ Македонії до ЄС і НАТО.

Нагадаємо, що днями прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що у зв'язку із фінальним вирішенням суперечки з Грецією про назву країни це питання буде винесене на референдум.

Фото: Google

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram