Кличко стане менш залежним від Порошенка
Загрузка плеера...

У Київраді майже вшестеро поменшає депутатів, натомість повноважень у мера стане значно більше. У Верховній Раді зареєстровано проект нової редакції закону про столицю. Згідно з ним, кількість депутатів Київради скоротиться зі 120 до 25 осіб, а очільник міста отримає більше прав. Про це розповіла віце-спікер Оксана Сироїд

Вона зазначила, що основна мета законопроекту - зменшити вплив глави держави на місцеве самоврядування. За словами заступниці голови Верховної Ради, зараз фактично всю виконавчу владу в Києві очолює голова КМДА, який призначається президентом, а міський голова майже не має важелів впливу.

Тож нова редакція закону про столицю передбачає перерозподіл повноважень між цими посадовцями. Згідно з документом, місто очолюватиме мер , який фактично одноосібно формуватиме адміністрацію та буде головним розпорядником київського бюджету. А голова КМДА представлятиме державу в регіоні, а не у столиці. Його завданням буде  стежити за законністю рішень органу місцевого самоврядування, - зауважила Сироїд.

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram