Льовочкіним і Ко фартить у тендерах
Загрузка плеера...

У народі кажуть, що біда не приходить одна. Але й везіння, вочевидь, комусь перепадає більше за інших. Зокрема, улюбленцями долі часто стають народні обранці та їхні родичі. І зараз йдеться не лише про феноменальний фарт у лотереї, яким свого часу відзначився нардеп Олег Ляшко. Сім'ї народних депутатів регулярно виграють тендери на виконання державних замовлень. Це доводять результати дослідження громадської організації "Антикорупційний штаб".

Активісти підрахували, що минулого року саме родичі парламентаріїв перемогли у 12,5 тисячах замовлень. Це можна було б пояснити хорошою репутацією фірм і винятковою працьовитістю людей, які трудяться на нардепів. Проте найчастіше везіння зумовлене зовсім іншими факторами. В афілійованих фірм просто немає конкурентів. Активісти нарахували майже дві з половиною тисячі підприємств, які пов'язані з народними депутатами. У середньому на одного обранця припадає шість юридичних осіб.

Загальна сума тендерів, які виграли такі комерційні структури за минулий рік, становить понад 4 млрд грн. При цьому найбільше шматків цього "тендерного пирога" припадає на колишніх "регіоналів". Це і Степан Івахів, і В'ячеслав Богуслаєв, і Олексій Білий, а також Сергій та Юлія Льовочкіни. Прикметно, що заробіток компаній, пов'язаних з "опоблоківськими" братом і сестрою, у сумі виводить їх на друге місце у цьому своєрідному рейтингу (понад півмільярда гривень). Обійти "сімейний підряд" Льовочкіних вдалося лише Степану Івахіву. Афілійовані з ним фірми заробили більш ніж півтора мільярди гривень.

Працьовитості депутатських родин можна лише позаздрити, адже здебільшого народні обранці не бідують і можуть дозволити собі відпочити. Активісти сподіваються, що зібрану ними інформацію використають антикорупційні органи для перевірки фактів дивовижного везіння фірм, пов'язаних із народними обранцями.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram