Кучеренко: треба вичищати список субсидіантів
Загрузка плеера...

З травня змінили правила нарахування субсидій. Тепер без державної допомоги залишаться власники великих квартир та автомобілів. Ба більше, субсидії заберуть у безробітних, які не стоять на обліку в центрі зайнятості та заробітчан, які більше 2 місяців були за кордоном.

Фахівці стверджують, що списки отримувачів державної допомоги потрібно було підчистити вже давно. Для того, щоб платити субсидії, треба їх десь брати. Виділяють їх із бюджету, а там вони з’являються з податків…

А коли на субсидії претендує більше половини населення й закладено більше 70 мільярдів гривень – платники податків просто не можуть це потягнути самостійно… І тут виникає питання соціальної справедливості…

Олексій Кучеренко, екс-міністр з питань ЖКГ: "Якщо людина працює за кордоном і отримує ці гроші, вона ж має дохід. А в цій ситуації… у неї родина тут, вона ж пересилає гроші. Уявіть собі, що ви живете в будинку на 20 квартир. І 10 людей кажуть: у нас немає грошей платити за комуналку. І ви, 10, решта, будете за них платити? Ви приймите рішення, що ми будемо за них оплачувати? А в цій ситуації ви бачите, що в одного все непогано, в іншого непогано, той на чомусь їздить відпочивати в Туреччину, Єгипет, той ще кудись поїхав, бачите, що вони носять, як вони годуються і все решта. У вас же ж будуть запитання".

Тут варто не забувати і про низькі зарплати, і про непосильні тарифи… За словами фахівців, урядовці просто не в змозі прорахувати наслідки того, що вони роблять.

Олексій Кучеренко, екс-міністр з питань ЖКГ: "А вони нездатні, бо вони непрофесійні, вони не вміють прогнозувати і прораховувати свої кроки. Воно має бути збалансовано, а вони розбалансували цю систему, оскільки не вчилися добре, вони купували свої дипломи або гранти проїдали. Оце величезна не помилка, це злочин, який зробили Гройсман і Яценюк, бо вони коли заганяли на субсидії, вони піаром займалися власним. Вони ж не казали, що це ваші податки ми спрямуємо на субсидії. А в мене питання, ці податки не можна було спрямувати на утеплення, на облік повний, на модернізацію житла, на ІТП, на лічильники… Мабуть, можна було, а вони спрямували на субсидії, тобто по-суті, проїли їх".

Так, субсидії існують в більшості країнах. Це своєрідна суспільна згода – допомагати малозабезпеченим, інвалідам та багатодітним родинам… тобто тим, хто не може самостійно себе забезпечувати.

Але в цивілізованих державах кількість отримувачів субсидій не є такою астрономічною, як в Україні, і якщо до 5% населення отримує допомогу з бюджету – це нормально. А коли у нас менша частина має утримувати більшу – це нонсенс, розбалансування та руйнування економіки України.

Фото:Google Відео:YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram