"Нафтогаз" побив світовий рекорд із премій
Загрузка плеера...

Українські чиновники дуже люблять себе преміювати. У час, коли мільйони українців ледве зводять кінці з кінцями, посадовці не соромляться тягнути з кишень платників податків сотні тисяч гривень для себе. Топ-менеджери держави повинні отримувати достойну зарплату, але влаштовувати бенкет під час чуми не дозволяють собі навіть розвинуті країни.

Інформація про те, що чиновники "Нафтогазу" отримають 45 мільйонів доларів премії за виграний суд проти "Газпрому" збурила блогерів, журналістів, експертів і пересічних громадян.

Журналіст Олександр Дубінський у своєму Facebook навіть не втримався від нецензурної лексики. За його словами, справу виграв не менеджмент української компанії, а юристи, яким уже заплатили 14 млн євро. До того ж, очільник "Нафтогазу" Андрій Коболєв та його заступники і без того отримують одні з найвищих зарплат в Україні.

"Это абсолютный беспредел. Это то же самое, если бы Вы обратились к врачу с больной почкой. Он бы Вам спас одну, а вторую вырезал и сказал: я же Вам спас одну почку, поэтому вторая – это моя премия, и я ее забираю даже без вашего решения", - наголосив Дубінський

Експерти в унісон стверджують: дерибанити гроші, які ще невідомо коли дійдуть до України і чи дійдуть взагалі – нахабне невігластво. Такі кроки – це намагання легалізувати корупцію.

А поки народ обурюється, 20 млн доларів із рахунків "Нафтогазу" вже, можливо, навіть, і в ці хвилини осідають у кишенях 40 обраних чиновників державної компанії.

"Это деньги, которые находятся на счетах "Нафтогаза", но они не являются деньгами, которые "Нафтогаз" получил за решение Стокгольмского арбитража. Второй момент. Конечное решение "Газпром" сейчас оспаривает, а это означает, что говорить про конечную победу Украины в этом вопросе нельзя. По сути, это раздел шкуры неубитого медведя", - зазначив енергетичний експерт Валентин Землянський.

Він наголошує, що дуже важливо наразі віднайти логіку "Нафтогазу" у визначенні розміру цих премій. Чому вони рахувалися від суми 4,5 млрд доларів, коли реальне відшкодування "Газпрому" має скласти лише близько 2 млрд доларів згідно з другим рішенням арбітражу?

До речі, такого роду прецедентів не було у всьому світі. Жодна країна не наважувалася на таку щедрість стосовно державної структури. Навіть у США спеціалісти так званої Ліги плюща можуть претендувати на премію у 125 тис. доларів на рік, але тільки після 10 років роботи в компанії.

Утім, судячи з усього, вітчизняні топ-менеджери іншої думки. Здається, що очільники "Нафтогазу" вважають державну компанію своїм бізнесом, причому дуже прибутковим, якщо дозволяють собі таки розкішні винагороди.

Джерело: YouTube, фото – з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram