У Румунії хочуть звільнити головного антикорупціонера
Загрузка плеера...

Конституційний суд Румунії зобов’язав президента країни Клауса Йоганніса підписати указ про звільнення з посади керівника Національного антикорупційного управління Лаури Ковесі.

Рішення підтримали шість з дев'яти суддів Конституційного суду Румунії, воно є обов'язковими до виконання президентом. Феміда зазначила, що аргументи і причини цього рішення опублікують пізніше в офіційному бюлетені.

Як відомо, уряд звинувачує Ковесі у порушенні конституції. Водночас прихильники вважають, що це помста за антикорупційні розслідування проти румунських політиків.

Місцеві журналісти повідомили: понад 108 тисяч осіб підписали петицію до Йоганніса із закликом не звільняти прокурора. Окрім того, повідомляється, що сотні маніфестантів вийшли на протести проти відповідного рішення Конституційного суду.

Нагадаємо, Ковесі керує антикорупційним відомством з 2013 року, і, як стверджують румунські ЗМІ, під її керівництвом кількість кримінальних справ проти чиновників в одній з найбільш корумпованих держав ЄС різко зросла. Ковесі є чи не найбільш популярним чиновником країни.

Правлячі соціал-демократи намагалися рік тому декриміналізувати кілька корупційних правопорушень, що призвело до найбільших вуличних протестів у Румунії протягом останніх десятиліть.

Наприкінці 2017 року правляча коаліція затвердила реформу судочинства, яку критикували президент Румунії, Європейська комісія та Державний департамент США. Документ зрештою повернувся до парламенту після того, як Конституційний суд визнав, що деякі його положення не відповідали основному закону країни.

У лютому 2018-го міністр юстиції країни Тудорел Тоадер розпочав процедуру звільнення Ковесі. Він звинувачував її, серед іншого, й у "шкоді іміджу" Румунії через критику реформи судової гілки влади. Водночас президент країни Йоганніс у квітні цього року оголосив про своє рішення відмовити у запиті про звільнення головного антикорупціонера.

 Фото:Google Відео:YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram