"Нафтогаз" почав "вибивати" гроші з "Газпрому"
Загрузка плеера...

"Нафтогаз" почав процедуру стягнення боргу з "Газпрому". ЗМІ повідомили, що українська компанія звернулась до зарубіжних судів, аби ті змусили російську сторону виплатити понад 2,5 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Наразі розпочато судові процеси у трьох країнах: у Нідерландах, у Швейцарії та у Великобританії. Втім, розраховувати на швидкий арешт майна "Газпрому" не варто. Українські посадовці припускають, що "Газпром" почне всіляко гальмувати справу, подаючи апеляції у місцеві суди. Описувати російські активи можна буде почати лише після того, як служителі Феміди у різних країнах розглянуть "газпромівські" скарги. Раніше ЗМІ припускали, що у рамках стягнення боргу можуть зачепити компанії, які пов'язані із будівництвом газопроводів "Північний потік" і "Північний потік-2".

Тим часом росіяни вже взялися оскаржувати рішення Стокгольмського суду у так званому транзитному спорі між компаніями. Щоправда, голова українського "Нафтогазу" Андрій Коболєв зауважив, що єдина лазівка, яку зуміли знайти у Москві, – це стилістика самого судового рішення. У "Газпромі" провели лінгвістичну експертизу і вирішили, що не весь текст написано арбітрами. Саме на цій підставі в Росії і заявили про підміну суддів.

Зазначимо, що керівництву "Нафтогазу" виписали премії за перемогу у суді. Члени правління отримають 1% від виграшу транзитного спору (а це понад 45 млн дол).

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram