Агресія проти журналістів залишається безкарною
Загрузка плеера...

За роки незалежності на території України загинули 69 журналістів, 14 із яких були вбиті вже після подій Євромайдану. Таку неофіційну інформацію можна знайти в українському медіапросторі. Однак більшість із цих справ так і залишаються нерозкритими.

Ситуація довкола інсценування спецслужбами вбивства російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка не знімає відповідальність з правоохоронців за нерозкриті злочини.

І таких резонансних вбивств за останні роки було, на жаль, багато. Варто згадати про трагедію з Павлом Шереметом, який загинув від вибуху 20 липня 2016 року у центрі столиці.

Вбивці підклали вибухівку під автомобіль. Слідство схиляється до версії про професійні мотиви убивства. Навіть сам Президент Порошенко назвав розслідування злочину "справою честі". З його ініціативи, до розслідування долучили фахівців зі США. Однак поки ні організаторів, ні виконавців вибуху так і не знайшли.

Не менш шокуючою стала загибель журналіста Олеся Бузини, якого застрелили у квітні 2015 року. І хоч декількох підозрюваних затримали, однак у справі за три роки так і не поставили крапку.

Ще одним злочином, який викликає багато питань, є вбивство журналіста газети "Вести" В’ячеслава Веремія, яке сталося у лютому 2014. Цю справу не можуть довести до кінця уже майже 4 роки. Підозрюваного Юрія Крисіна суд систематично звільняє з-під варти або намагається обрати для нього м'яке покарання. Правозахисники кажуть, що досі невідомо, хто стоїть за Крисіним і як йому вдається "вийти сухим із води".

Затягування та нерозкриття кримінальних злочинів проти журналістів стають тенденцією, бо супроводжуються системною безкарністю. Таку думку в ексклюзивному коментарі Newsnetwork висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України: "Ми зафіксували минулого року 90 інцидентів фізичної агресії щодо журналістів. У першому кварталі цього року 22 інциденти. Відповідно ця фізична агресія до журналістів, які виконують професійний обов'язок, вона супроводжується системною безкарністю. Адже ми не бачимо ефективних розслідувань і головне, немає вагомих покарань нападників на журналістів".

За словами Томіленка, чомусь розслідування таких резонансних вбивств у нашій державі заходить у глухий кут.

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України: "На жаль, ми говоримо про втрату довіри до правоохоронців у цій справі. Адже у американському авторитетному комітеті захисту журналістів хід розслідування вбивства Павла Шеремета назвали "відмовою від правосуддя. Слідчі або можуть завоювати довіру або її втратити, принаймні у справі Павла Шеремета ми бачимо втрату довіри до офіційного розслідування".

Очільник НСЖУ переконаний, що для керівництва держави сьогодні не є пріоритетом розслідування таких резонансних убивств. І це видно з кожної справи, яка ганебно розвалюється.

За оцінками вітчизняних і міжнародних експертів, рівень захищеності журналістів від фізичної агресії в Україні є неприпустимо низьким. І журналісти, і правозахисники постійно нагадують владі про регулярні погрози та напади на працівників ЗМІ.

Але відверте ігнорування та неналежна реакція правоохоронців із розслідуванням таких злочинів щороку тільки породжує нову агресію щодо журналістів в Україні.

Джерело: youtube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram