У Раді хочуть визначати моральну шкоду професійно
Загрузка плеера...

В Україні може з’явитися нова професія – спеціаліст по визначенню моральної шкоди. З відповідною ініціативою виступила група народних депутатів. Вони зареєстрували у Верховній Раді законопроект "Про регулювання діяльності з визначення моральної шкоди". На думку парламентаріїв, один і той самий суд за однакових обставин може виносити різні рішення щодо грошової компенсації моральної шкоди, керуючись лише внутрішнім переконанням. Через це не можна говорити про гарантовану 21-ї статтею Конституції рівність прав людини.

Отже, запропоновано закріпити механізм визначення розміру моральної шкоди фізичній або юридичній особі. Таким чином, з’являється потреба у новій професії спеціаліста з визначення моральної шкоди. Для регулювання їхньої діяльності нардепи пропонують внести зміни до Податкового кодексу України про доповнення переліку осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Руслан Бортнік, політолог:

"Все эти институции, они только множат чиновников. У нас сегодня в 12 раз больше чиновников, нежели в 1994-м году. И, мне кажется, каждый раз создавая новые Госбюро расследований, НАБУ или Антикоррупционный суд, мы на такое же количество должны сокращать чиновников в старых органах – Генеральной прокуратуре, МВД и всех остальных. Множат чиновников, чиновничий аппарат, множат какие-то силовые структуры. Каждая группа хочет что-то контролировать. Ни к чему это не приводит".

Законопроектом передбачено, що регулювання розмірів моральної шкоди буде здійснюватися за методикою, яку розроблятиме  Кабінет міністрів України.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram