Гвинтокрили за 555 млн євро: Україну рятуватимуть у кредит
Загрузка плеера...

В Україні найближчим часом може з’явитися справжня цивільна авіація, про яку українці могли лише мріяти, дивлячись голлівудські блокбастери. Вже відомо, що її сформують французькі вертольоти типу Airbus Helicopter. Це стало можливим завдяки підписанню міжурядової угоди на придбання Україною 55 таких гвинтокрилів, 4 з яких мають прибути в Україну вже до кінця 2018 року.

Цією знаковою подією похизувався у своєму Twitter міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який і підписав цю угоду в Парижі.

Гелікоптери використовуватимуть для якнайшвидшого порятунку життів, запобігання і розслідування особливо небезпечних злочинів, а також охорони державного кордону і Служба з надзвичайних ситуацій, і Нацгвардія, і Прикордонна служба та Нацполіція.

Справа, звичайно ж, шляхетна, похвальна і навіть історична, як вже встигли заявити деякі українські політики. Але є одне "але": чому Україна закуповує вертольоти іноземного виробництва тоді, як вітчизняні авіаконструктори пропонують не гірший, а подекуди – й кращий варіант? На це питання ані міністр внутрішніх справ, ані самі виробники відповіді не дають. На жаль. Адже рятувати українців потрібно не лише фізично, а й у економічному сенсі. Причому, порятунку економічного потребують мільйони наших співгромадян.

Згідно з текстом угоди, яку, до слова, ще має ратифікувати Верховна Рада, фінансування проекту загальною вартістю 555 мільйонів євро здійснюватиметься за рахунок кредитних коштів, наданих французьким урядом і групою європейських банків.

Олег Пендзин, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу:

"Це є один із способів просувати товари французького виробництва для іноземних ринків. А що стосується, за рахунок чого Україна погашатиме цей кредит, то тут зрозуміло. Це є чергове збільшення державного боргу. Тут є чисто кредитні кошти, і вони погашатимуться за рахунок бюджету".

Виходить, мало того, що можновладці ніяк не хочуть рятувати вітчизняну економіку та розвивати власне виробництво, так ще й набираються нових і нових боргів, розплачуватися за які доведеться вже навіть не нашим онукам.

Джерело: YouTube, фото - з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram