Літо для українців розпочнеться з подорожчання газу?
Загрузка плеера...

З першого червня в Україні може вчергове подорожчати газ для населення. Якщо Кабінет міністрів не подовжить дію відповідної постанови, тариф на блакитне паливо підскочить з майже 7-ми до 10-ти гривень за кубічний метр.

Всеволод Степанюк, економіст:

"Электричество подорожало в 3-4 раза, газ для населения подорожал в 7 раз, холодная вода в 5 раз, отопление – в 10 раз. И при этом сейчас ведутся переговоры, чтобы все это подорожало еще, отопление, горячая вода на процентов 50-60".

Нагадаємо, що меморандумом з Міжнародним валютним фондом передбачений перегляд тарифів на газ двічі на рік – у квітні та жовтні. Це зобов’язання української влади відображено у постанові Кабінету міністрів номер 187. Вартість порівнюється з ціною на німецькому хабі, і у разі відхилення мінімум на 10%, перерахунок має відбуватися автоматично. Але ані у жовтні минулого року ані у квітні поточного тариф не переглядався.

Андрій Вігірінський, політичний експерт:

"Реформа, які стосується ринку природнього газу – вона не закінчена і вона не працює. Якщо б вона сьогодні працювала в автоматичному режимі, то кабінет міністрів не тримав ціну на газ для побутових споживачів на рівні 7000 гривень за 1000 кубометрів, а встановлював її на рівні десяти. Тобто, ми не готові до ринку природного газу. Але у той самий час, ми брали такі зобов’язання".

Минулого тижня національна  комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг попередила, що українцям слід очікувати підвищення  ціни на газ до 70%.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram