НАТО сподівається, що Київ і Будапешт домовляться
Загрузка плеера...

Північноатлантичний альянс прокоментував конфлікт між Україною і Угорщиною. Про позицію військового блоку розповів генеральний секретар Йенс Столтенберг під час засідання парламентської асамблеї НАТО у Варшаві.

Лідер Альянсу повідомив, що постійно контактує і з Києвом, і з Будапештом, вирішуючи питання щодо мовної норми нового українського закону про освіту. Столтенберг заявив, що будь-які законні вимоги етнічних меншин стосовно вивчення власної мови потрібно врахувати, проте знання державної мови також є обов'язковим. У НАТО сподіваються, що усі розбіжності врегулюють найближчим часом. Про санкції або ж перегляд партнерських відносин з Україною (саме цього домагається Угорщина) Столтенберг не згадував.

Нагадаємо, закон про освіту було прийнято ще восени минулого року. Норма, що вводить обов'язкове вивчення предметів державною мовою, одразу обурила угорців. Будапешт назвав це наступом на права національних меншин здобувати освіту рідною мовою. Сусіди пригрозили, що блокуватимуть євроінтеграційні ініціативи України. Угорці звернулись до НАТО і до ООН, вимагаючи вплинути на позицію Києва.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram