"Мельпомена Таврії" відсвяткувала ювілей
Загрузка плеера...

Португалія, Німеччина, Литва, Польща, Угорщина, Туреччина, Ізраїль, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та, безумовно, Україна… Цього року в рамках 20 Міжнародного театрального фестивалю "Мельпомена Таврії" виступили майже 60 театрів. Вони показали близько 70 вистав.

Ювілейний фестиваль тривав із 17 по 27 травня. Спектаклі в рамках "Мельпомени" показували не тільки на херсонських сценах, а й у Миколаєві та Одесі.

Олександр Книга,  директор херсонського театру ім. Миколи Куліша, президент фестивалю:

"У цьому році ми свідомо так спланували, що 20 "Мельпомена" буде на два міста. Але приїхав Михайло Журавель, це фестиваль "Молоко" з Одеси і попрохав, щоб кілька театрів доїхало аж до Одеси. І тому у нас наш проект спільний херсонського театру й штутгартського театру, який фінансував інститут Гете, працював в Одесі й наші друзі з Португалії теж грали виставу в Одесі. "Мельпомена" дорослішає, вона стає мудрішою, вона стає красивішою й робить все для того, щоб якомога більше людей могли долучитися, запалитись якимсь позитивним вогнем".

Кожного вечора у храмах, на великих сценах та просто неба глядачі переносилися в світ, де панує Мельпомена. Вони переживали разом із акторами радощі й печалі, сміх та сльози…

Однією із завершальних була вистава київського театру імені Івана Франка "Три товариші". Головну роль у ній зіграв міністр культури Євген Нищук

Глядачі запевняють – не зважаючи на те, що роману майже 100 років, сюжет напрочуд актуальний. Він відображає ті проблеми, з якими українці зараз зустрілися віч-на-віч. У творі розповідається про долю колишніх військових, про те, як вони виживають в зруйнованій війною країні та як їм допомагає кохання.

"Мельпомена Таврії" – це не просто фестиваль, а подія, яка об’єднує любителів драматургії з усієї України та багатьох держав світу. Мало того, що кожного дня актори з десятків театрів презентують вистави, у рамках фесту відбуваються й зустрічі з поетами, прозаїками, музикантами та режисерами.

Любов Дмитрівна не пропустила жодної "Мельпомени Таврії" й планує прийти і наступного року, адже кожен фестиваль кращий за попередній.

Любов Лагутенко, заслужений журналіст України:

"Вразив дуже майстерною грою Луганський театр… Теж тема була така… "Лавина"… Така філософська тема, а гра бездоганна була. Дуже багато схвальних відгуків про спектакль коломийського театру "В неділю рано зілля копала".

20 "Мельпомена Таврії" тільки-но закінчилася, та любителі театру вже чекають, поки на Херсонщині знову зберуться стільки талантів, яких зустрічатимуть та проводжатимуть зі сцени оваціями й криками "Браво"!

Відео: театр

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram