"Мирна революція": Ірландія легалізувала аборти
Загрузка плеера...

Ірландія легалізувала право жінок на аборти. Відповідне питання було винесене на національний референдум, який відбувся у країні в суботу. Дві третини мешканців держави проголосували за скасування конституційної поправки, яка забороняє жінкам переривати вагітність. Прем'єр-міністр Лео Варадкар назвав це рішення історичним і заявив про "мирну революцію" в країні.

Ірландія – єдина європейська держава, де аборти були повністю заборонені. У 1983 році тут було прийнято сумнозвісну восьму поправку до конституції, яка прирівнювала право на життя ембріона до права на життя матері. Операції з переривання вагітності проводили лише у разі загрози життю жінки. Ані смертельні аномалії плоду, ані вагітність внаслідок зґвалтування не вважали підставою для абортів. При цьому термін покарання передбачав до 14 років позбавлення волі.

Тож тисячам ірландських жінок довелось їхати на операції за кордон або ж використовувати небезпечні підпільні методи переривання вагітності. За підрахунками експертів, за період дії восьмої поправки до "абортного туризму" були вимушені вдатись приблизно 170 тисяч ірландок.

В уряді Ірландії пообіцяли до кінця року розробити нову законодавчу базу, що регулюватиме переривання вагітності.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram