Французи вийшли на протести проти президента Макрона
Загрузка плеера...

У Франції пройшли чергові протести проти політики нинішнього президента країни Еммануеля Макрона. Демонстрації пройшли у десятках міст. Акцію підтримали представники лівих політичних сил і кілька десятків профспілкових організацій.

Мітингувальники заявили, що глава держави підтримує багатіїв, забуваючи про соціальне забезпечення. Зокрема, протестувальники нарікали на брак медичного персоналу у лікарнях, на недостатнє патрулювання кримінальних районів та на обмеження доступності вищої освіти. Усе це уряд пояснює браком коштів, хоча це не завадило владі надати податкові пільги великим компаніям. Учасники акції протесту стверджують, що натомість кошти можна було направити на вирішення наболілих проблем.

Організатори протестів заявили, що загалом на вулиці вийшло близько 250 тисяч людей, приблизно третина усіх демонстрантів пройшлась вулицями Парижа. При цьому поліцейські вважають, що мітингарів було значно менше. Правоохоронці говорять, що на акцію у столиці вийшли лише 20 тисяч людей. ЗМІ пишуть про 30 тисяч осіб.

Антимакронівська акція не обійшлася без сутичок. Поліцейські стверджують, що демонстранти намагалися пронести з собою зброю. У ході зіткнень було затримано більше 40 людей.

Це вже не перша акція, яку влаштовують французькі профспілки. Втім, у Макрона стверджують, що не збираються відмовлятись від реформ попри їх непопулярність.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram