Рейд NewsNetwork: Київські пляжі не готові приймати відпочивальників
Загрузка плеера...

До відкриття купального сезону у столиці залишились лічені дні. У КП "Плесо" запевняють, що усі 13 пляжів готові приймати відпочивальників. Чи дійсно це так- ми вирішили перевірити особисто.

Рейд розпочинаємо з одного з найпопулярніших пляжів столиці під назвою "Венеція". Адже в його ремонт вклали чимало грошей.

Євген Кобан, прес-секретар КП "Плесо":

"Ми робимо ремонт по пляжу "Венеція". Він коштував вісім мільйонів. Але ми знесли усі старі споруди, ми знесли інженерні мережі. Та цей пляж відповідає усім європейським та міжнародним стандартам".

Чи відповідає пляж стандартам ми спитали в українців, які вже не вперше тут відпочивають. Вони оцінили ремонт "Венеції" на трієчку.

Світлана, киянка:

"Я еще месяц назад была, было то же самое. Из пяти три пока что".

Дмитро, киянин:

"Ну что-то есть, но еще не до конца сделано. Как сделают будем уже оценивать".

Олександр, киянин:

"Мне кажется, что здесь можно было сделать что-то лучше, чем сейчас. Вот, видит, коряги торчат из песка. Здесь мусор везде, нету ни мусорников, ничего". 

Алла, киянка:

"Грязный песок, торчат корни. Скорее всего, если поглубже зайти, то и бутылки будут торчать. Хотелось бы урны увидеть на пляже.

Та найбільше відпочивальники бояться за здоров'я дітей, які, граючись на пляжі, ненароком можуть потрапити в ось такі величезні ями.

Сергій, киянин:

"Конечно, боюсь. Люди тут отдыхают с разными детьми и намного меньше и надо смотреть. Конечно, бы хотелось чтобы это убрали".

Окрім "Венеції", комунальники мали привести до ладу ще 12 пляжів. В яку суму це їм обійшлося, поки не кажуть. А от екологи переконують, робота КП "Плесо" – це не просто марне витрачання грошей, а й небезпека для навколишнього середовища.

Володимир Борейко, еколог:

"Закапывается огромное количество денег в новый бетон, рубятся деревья, туалеты не работают, загрязненная вода с этих плавучих гостиниц продолжает литься. Поэтому то что они вбухивают деньги в бетон и в вырубку деревьев – это совсем не работает на чистоту пляжей".

Також екологи повідомляють, що столичні водойми щороку не проходять тест на відповідність санітарно-епідеміологічним нормам, а показники наявності кишкових паличок перевищують норму абсолютно у всіх водоймах Києва. Це підтверджують і у Міністерстві охорони здоров'я і не радять киянам поки що купатися.

Сергій Чумак, в.о. директора Київського лабораторного центру МОЗ:

"Вода не відповідає нормативним показникам. Може бути підвищення температури, може бути , може бути блювота, може бути понос".

Натомість у КП "Плесо" вважають, що боятися кишкової палички не варто Мовляв, за декілька днів її змиє дощами.

Євген Кобан, прес-секретар КП "Плесо":

"По всьому світі є таке явище, але нічого Та нічого небезпечно в цьому немає".

До того ж, комунальне підприємство "Плесо" заздалегідь запросило нашу знімальну групу на офіційне відкриття купального сезону. Та от чи встигнуть до цього часу завершити усі роботи–ремонтники сказати не змогли.

Віталій Маргалик, Владислав Харитонов, телеканал NewsNetwork

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram