Напрацювались: Верховна Рада закрилась до літа
Загрузка плеера...

Ухвалення законопроекту "Про вищий антикорупційний суд" відкладено до літа. Народні депутати не встигли пройти по всіх узгоджених до другого читання поправках до кінця пленарного тижня у травні.

Роман Семенуха, народний депутат (фракція "Самопоміч"):

"На 1254-й правці ми, здається, зупинилися. Але ми пропустили саме той блок, де немає рішення комітету. Де має визначатися сесійна зала. Вона якраз стосується права вето, яким голосами долати це вето. Яка регулює якраз вплив громадської ради міжнародних експертів" .

Камінь спотикання – за ким буде останнє слово у процесі відсіювання кандидатів у судді на конкурс до антикорупційного суду.  

Юрій Дерев’янко, член комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції:

"Європейці, Венеціанська комісія дуже чітко каже – ми приймемо такий варіант створення антикорупційного суду, коли цими людьми буде громадська рада міжнародних експертів. Коли вони будуть говорити, що люди, які не відповідають критеріям доброчесності, люди, які, можливо, мають якісь корупційні зв’язки, не повинні потрапити суддями до антикорупційного суду. Це принципова позиція! Що хоче Президент – що Вища кваліфікаційна комісія суддів (а це підконтрольний його орган), має приймати остаточне рішення. Ось у цьому дилема!" 

У п’ятницю порядок денний парламенту передбачав обговорення поправок, що лишилися. Але перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила небагатьом народним депутатам, які були присутні на останньому травневому засіданні парламенту  що продовження розгляду законопроекту "Про вищий антикорупційний  суд" у другому читанні продовжиться вже п’ятого червня.

Андрій Іллєнко, член комітету ВР з питань правової політики та правосуддя:

"Наступний пленарний вівторок або наступний пленарний четвер – це час, коли треба приймати рішення. Яке рішення – ми не знаємо, бо будуть тривати якісь перемовини. Але уже можливість для маневру звужується. Тому що ми уже в розгляді питання. І парламент не може не ухваливши ніякого рішення відкласти його убік".

Нагадаємо, весь тиждень за зачиненими дверима точилися дискусії між верхівкою української влади та представниками МВФ і ЄС. Згоди щодо права вето ради міжнародних експертів та можливості його подолання так і не дійшли.

Олег Осуховський, член комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції:

"Ця епопея буде затягуватися, буде відтягуватися. Ситуація незрозуміла що буде з виборами. Напевне, якщо президент України хоче розпустити парламент, йому вигідніше було б вже розпустити парламент, щоб вибори були у серпні. Коли всі на відпочинку, коли День Незалежності, вихідні. І, ясно, явка буде низька на виборах. Відповідно, в зв’язку з тим, що розглядаються поправки, парламент, ясно, ніхто не розпустить. І поправки ми будемо розглядати ще наступного пленарного тижня".

На останньому пленарному засіданні у травні у Верховій Раді відбулася година запитань до уряду.  Володимир Гройсман у парламент не прийшов, а більшість міністрів прислали заступників. Явка народних депутатів у п’ятницю традиційно була невисока.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram