Іспити почалися: ДБР тестує кандидатів
Загрузка плеера...

25 травня стартувало тестування для кандидатів на посади слідчих центрального апарату Державного бюро розслідувань. Перші 250 охочих зібралися у приміщенні Національної академії прокуратури України, щоб продемонструвати свій рівень знань законодавства.

Олексій приїхав із Полтавщини, де протягом 7 років працював помічником судді. Чоловік подав документи на 8 різних посад. Він планує вдало скласти тести та отримати бажану роботу.

Олексій Бутенко, кандидат на посаду слідчого в ДБР: "Є перелік питань, які ДБР опублікувало. Із понад 2100 питань буде 100 на тестах і ось кандидати повинні відповісти на них. Питання, відповіді, все на папері підготовлено в короткому вигляді. Таким чином".

Ірина із 2009 року обіймала пост слідчого в поліції на Київщині. Та коли дізналася, що почався набір до ДБР, вирішила спробувати себе в чомусь новому.

Ірина Желдак, кандидат на посаду слідчого в ДБР: "Хочеться вірити у справедливість даного правоохоронного органу і вірю в те, що будуть дібрані тільки компетентні працівники у цей орган, які зможуть розслідувати таку категорію дуже відповідальних справ у нашій країні".

Тестування – це тільки перший етап відбору. Ще на кандидатів чекають практичне завдання, співбесіда та поліграф.

Усього за посади слідчих та спеціалістів центрального апарату ДБР боряться 1646 людей. Із них конкурсна комісія має обрати 219 кращих. Загалом тривають три конкурсні відбори, у яких бере участь близько 5 тисяч кандидатів.

Щоб Бюро запрацювало, потрібно набрати мінімум півтори тисячі осіб. Керівництво ДБР має амбітні наміри запустити цей правоохоронний орган вже цієї осені, та досі залишається невирішеною низка питань. Одне з них -  це оголошення конкурсу на 140 посад керівного складу.

Роман Труба, директор ДБР: "На даний час згідно законодавства такий конкурсний відбір проводить зовнішня комісія, яка складається з представників уряду, Президента та Верховної Ради. Ми не погоджуємся з цим принципом і цією нормою. Ми несемо відповідальність за діяльність кожного керівного працівника, який обирається комісією, на яку ми не маємо жодного впливу і не причетні до процесу призначення й обрання".

Керівництво Державного бюро розслідувань наполягатиме на скасуванні деяких правок і на тому, щоб найближчим часом відбулося голосування в другому читанні й закон було прийнято в цілому…

До слова, днями головний військовий прокурор країни вирішив не відставати і висловив ідею щодо створення Державного бюро військової юстиції за аналогом Бюро розслідувань. Та деякі фахівці вважають недоцільним створення нового органу, адже ті повноваження, за які бореться Матіос, наразі розподілені між Нацполіцією, ДБР та іншими органами, які здійснюють досудове розслідування.

Олександр Лємєнов, секретар конкурсної комісії: "Саме Анатолій Матіос претендував на посаду директора ДБР, але під час фінального голосування набрав лише 2 з 9 голосів. Саме тому, вочевидь тому, цим продиктовано його бажання створити ще один орган досудового розслідування, який і так уже перенасичений і підслідність деяких злочинів все ж таки залишається під питанням".

А поки можновладці боряться за "тепле місце", кандидати на посади в центральному апараті ДБР зубрять законодавство – іспити ж почалися!

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram