Іспанського корупціонера посадили на 51 рік
Загрузка плеера...

Іспанський суд розібрався з наймасштабнішою корупційною схемою за час новітньої історії держави. Йдеться про так звану справу Гуртель, до якої причетні колишні лідери Народної партії Іспанії. Це одна з двох найбільш впливових політичних сил в країні, яка з'явилась на політичній арені наприкінці минулого століття.

Займатись фінансовими оборудками, за версією слідства, у партії почали ще у 90-х. Організатором схеми вважають бізнесмена Франсиско Корреа. Чоловік організовував урочисті заходи і заробляв на держзакупівлях, при цьому суттєво завищуючи ціни. Корреа підтримував його поплічник Луїс Барсенас, який відповідав за фінанси партії. Згодом посадовець пересів у крісло сенатора. Незаконно зароблені гроші учасники схеми виводили за кордон і, зокрема, в Швейцарію.

Зазначимо, Народна партія Іспанії вже сім років утримує парламентську більшість, а її нинішнім лідером є прем'єр-міністр країни Маріано Рахой.

Загалом у причетності до корупції звинуватили 37 осіб, суд вже виніс вирок 29 підозрюваним. Сумарний термін ув'язнення для визнаних винними бізнесменів та політиків становить 351 рік, головному фігуранту присудили 51 рік ув'язнення, а його найближчому соратнику – 33 роки.

Тим часом в Україні максимальний термін покарання за корупційні злочини становить 12 років. Щоправда, зазвичай корупціонери відбуваються значно м'якшим покаранням (наприклад, штрафами). Та й то лише тоді, коли справи не зависають у судах. Зрештою, це й не дивно, адже Україну визнано найбільш корумпованою державою Європи.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram