Без кнопкодавства в Раді не проходить жодного голосування
Загрузка плеера...

Андрій Іванчук, фракція "Народний фронт". Антон Яценко, депутатська група "Відродження". Ярослав Москаленко, депутатська група "Воля народу". Від нової Верховної Ради суспільство очікувало багато, але з часом народні депутати замість боротьби із кнопкодавством почали порушувати регламент дедалі частіше.

Михайло Папієв, член комітету ВР з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради:

"На сьогодні я не можу назвати якоїсь фракції, де не зафіксоване особисте голосування. Неособисте голосування є в БПП, є в Народному фронті. І зараз, враховуючи те, що вони складають коаліцію і в них немає голосів для коаліції, вони використовують це кнопкодавство, бо треба якось проводити закони. На кожному голосуванні є неособисте голосування! Інші фракції… В тому числі і в нашій фракції зафіксоване було неособисте голосування. Я закликав би народних депутатів дотримуватися норм конституції України і норм регламенту стосовно неособистого голосування".

Відповідно до статті 84 Конституції України, голосування здійснюється народним депутатом особисто. Європейський суд з прав людини визнав кнопкодвство злочином.

Олексій Якубін, політолог:

"Если раньше засекли "пианино", и это было топ-новсотью, то теперь порог восприятия настолько понизился, что это не воспринимается как что-то из ряда вон выходящее. Получается, что неличное голосование в Раде теперь не воспринимается как большая проблема. Хотя, в действительности, если говорить о последствиях,  то я не исключаю, что в будущем одним из тех прецедентов, который позволит через процедурный факт в будущем оспаривать десятки, если не сотни решений, который принимал этот парламент".

Нагадаємо, скандальний закон Ківалова-Колісниченка було скасовано Конституційним судом не через його норми, а саме через порушення процедури ухвалення. І який закон, ухвалений чинним скликанням Верховної ради, потрапить під удар наступної влади – питання відкрите.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram