МОН пропонує чергову "драконореформу"
Загрузка плеера...

Схоже, Міністерство освіти хоче відібрати у відомства Уляни Супрун право на почесне перше місце за кількістю, м’яко кажучи, "оригінальних" реформ. Слідом за скандальною нормою про територіальний розподіл шкіл для першокласників, освітнє відомство вирішило добити українців черговою ідеєю – про створення так званого "Свідоцтва досягнення" для першачків. За красивою назвою, по суті, хочуть приховати горезвісний табель успішності. Та замість оцінок, смайликів і сонечок розробниками пропонується оцінювати учнів за чотирирівневою системою.

Наприклад, якщо ваша дитина досягла певних результатів, у міністерстві пропонують назвати цю оцінку "значними успіхами", у трохи лайтовому варіанті оцінка звучатиме як "демонструє помітний прогрес". Якщо цей самий прогрес не такий вже помітний, то у свідоцтві учню напишуть, що він "досягає результату за допомогою вчителя", у найгіршому варіанті  – "вимагає значної уваги та допомоги". Таку систему оцінювання планують впровадити з нового 2018-2019 навчального року.

Експерти вже встигли розкритикувати цю ініціативу освітян. Такий документ, вважають вони, взагалі не потрібен для учнів початкової школи, принаймні, перших-других класів. І якщо у МОН так вже люблять посилатися до європейського досвіду, тоді варто було б їх відправити до Німеччини, де учнів перших-других класів взагалі не оцінюють, а тим більше у будь-який публічний спосіб.

Віктор Громовий, експерт з питань освіти:

"Навіщо це робити у першому класі, де не повинно бути взагалі ніяких формальностей? Тим більше, враховуючи певну українську культуру… От пише мені користувачка, що на її думку, записи у свідоцтві досягнень (і більшість батьків це обов’язково зробить) можна легко перетворити на оцінки чи рівні… От, наприклад, розділ "Співпрацює з іншими дітьми". Як це можна оцінити? Бо сьогодні співпрацює, а завтра не виспався, і не співпрацює…Як можна у першому класі про це говорити?"

У МОН же навпаки введення "Свідоцтва досягнень" виправдовують шляхетною метою: оцінити насамперед процес навчання, а не результат. Мовляв, це дозволить сконцентруватися вчителю на якісних, а не кількісних показниках. І їм байдуже на думку експертного середовища, де наполягають на тому, що перші етапи шкільного навчання – це стрес для дитини. А тому навіть такі завуальовані, та все ж оцінки, можуть зашкодити дитині.

Натомість експерти радять міністерству сфокусувати свою увагу на зворотньому зв’язку із батьками, при чому спілкування вчителів має відбуватися у режимі тет-а-тет із кожним. Адже саме на початковому етапі батьків цікавлять не стільки успіхи у дисциплінах, як загальна адаптація дитини у шкільне середовище.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram