Розрив з СНД: зрада чи перемога?
Загрузка плеера...

Нинішня влада не відстає від попередників і вирішила залишити свій слід у новітній історії. На четвертий рік каденції було голосно заявлено про рішучий вихід України зі складу СНД.

Артур Герасимов, голова фракцій "БПП":

"Відбулася історична подія – Президент України підписав указ про остаточний вихід України з СНД. Тим самим Україна ще раз підтвердила безповоротний курс в бік західного економічного світу".

Як показує практика, наші політики ніколи не роблять нічого такого, що могло б хоч якось їм нашкодити. Тим більше, якщо на обрії майорять чергові вибори президента та народних депутатів.

Михайло Папієв, народний депутат України:

"Вийти можна звідти, де ви є! Коли вас нема – звідки ви виходите? От просте лаконічне питання: уявіть собі – ви робите заяву, я виходжу з палацу Лувр! Вас питають – а ви там є, ви там були? Ні, я там не був, але я хочу вийти! Знаєте, у нас політика, вона така тонка річ. Я думаю, це більше зроблено для піару, тому що воно не відповідає дійсності. Навіщо воно робиться? Мабуть, немає інших якихось речей, які можна казати людям".

Співдружність незалежних держав виникла із розвалом СРСР – на карті з’явилося кілька нових країн і треба було визначитися із принципом їхнього співробітництва. До неї приєдналися майже всі колишні радянські республіки за винятком країн Балтії. Що до України, вона хоч і була одним із засновників цієї організації, та ніколи не була її повноправним учасником. На початку дев’яностих, коли формувалася сама ідея СНД, процес дійсно розпочинався за  участі України.

Володимир Воля, політолог:

"Но потом Украина не ратифицировала необходимые документы. И, таким образом, была как наблюдатель представлена на многих мероприятиях. Все документы, которые тут принимались в рамках СНГ, которые регулировали вопросы пенсий, признания различных социальных вопросов взаимного, плюс транспорта,  передвижения по территории бывших республик, эти соглашения действовали. То есть, что такое СНГ – это инструмент для того, чтобы можно было обеспечить как можно более беспроблемный "развод" бывших республик после развала Советского Союза".

Поки в Україні розглядають питання про припинення підписаних у рамках СНД угод, професор московської Вищої школи економіки у коментарях польському виданню Rzeczpospolita зробив прогноз, що це загрожуватиме українській економіці мільярдними втратами. Мовляв, мільйони українців не зможуть працювати у Росії. А Київ іде шляхом Грузії, яка вийшла з СНД, але дотримується угод, які їй вигідні.

Андрій Новак, економіст:

"Як таких основ для економічної діяльності СНД не мало. Були односторонні або двосторонні міжнародні угоди з окремими країнами членами СНД по яких і здійснювалася міжнародна торгівля і зовнішня економічна діяльність. Сама по собі СНД це структура, яка мала би по ідеї координувати співпрацю країн-членів СНД. Але по факту ця співпраця відбувалася на міжнародному рівні".

У Російський Федерації тим часом вже виставили Україні рахунок у триста мільйонів рублів. Тамтешній МЗС заявляє, що таку суму членських внесків Київ заборгував СНД, чим ускладнив роботу організації.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram