Вовк "умив руки" і готовий поступитися кріслом
Загрузка плеера...

Нинішній голова Нацкомісії з тарифів Дмитро Вовк вирішив, що його висока посада не варта подальшої боротьби. Таку інформацію поширили українські ЗМІ з посиланням на власні джерела.

Чиновник відмовився від спроб продовжити повноваження керівника НКРЕКП. Це рішення уже нібито погоджено з найвищим керівництвом. Термін повноважень голови Національної комісії з питань енергетики та комунальних послуг спливає 26 травня.

Дмитро Вовк запам'ятався кількома моментами. Це неодноразове підвищення тарифів, запровадження формули розрахунку ціни на тепло "Роттердам+", спроба ввести абонплату на газ для населення, а також – доволі цікава кар'єрна історія.

Вовк очолив Нацкомісію три з половиною роки тому. Тоді йому було 25 років. При цьому, коли НКРЕКП втратила дієздатність і було оголошено відбір нових членів, Вовк не зміг податись у члени комісії. Як виявилось, у молодого фахівця не було жодного підтвердженого досвіду роботи у сфері енергетики, окрім періоду головування у самій НКРЕКП. Тож голову просто не допустили до конкурсу членів.

До того ж, керівника Нацкомісії пов'язують з кількома сумнівними оборудками. Зокрема, у ЗМІ поширили інформацію про те, що Вовк пролобіював інтереси закордонної фірми, яка зайшла на ринок як інвестор у сфері відновлюваної енергетики. Йдеться про приватну структуру, зареєстровану у Монако. Регулятор погодив такі умови договору для компанії, які дозволяють їй у будь-який момент розірвати контракт з ДП "Енергоринок". Натомість на держпідприємство лягає обов'язок сплатити неустойку.

"Енергоринок" досі не погодився на підписання договору. До того ж, такий принцип інвестування видався підозрілим і детективам Національного антикорупційного бюро України, які звернулись до НКРЕКП з проханням змінити умови. Проте Вовк не став втручатись у справу.

Наостанок зазначимо, що минулого року НАБУ розпочало розслідування правомірності тарифів, встановлених за славнозвісною "роттердамською" формулою.

Тим часом комісія з відбору нових членів Нацкомісії вже затвердила список із 10 кандидатів. Перелік претендентів мають передати на розгляд Президенту.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram