Влада зайшла в глухий кут з антикорупційним судом
Загрузка плеера...

У Верховній Раді триває створення антикорупційного суду. Депутати в сесійні залі поволі розглядають дві тисячі поправок, поданих до законопроекту.

Юрій Левченко, народний депутат ( позафракційний): 

"Дали десятки поправок. На жаль, більшість з них не враховані повністю. Справа в тому, що наші поправки спрямовані на два основних моменти. По-перше, щоб суд був справді незалежний від виконавчої влади, від Президента, від Кабінету Міністрів і так далі. А тільки так він може бути справді антикорупційними. А також поправки, спрямовані на максимальну прозорість цього процесу обрання цих суддів. Що також би допомогло його незалежності".

Керівництво з міжнародними партнерами за закритими дверима домовляється щодо права вето ради міжнародних експертів.

Сергій Соболєв, член комітету ВР з питань правової політики та правосуддя:

"Ті поправки, які з таким трудом узгоджували з Венеційською комісією на комітеті, які практично були узгоджені до останнього комітетом з питань правової політики – скільки таких поправок, нажаль, злетіло. 00:33

00:36 Відбувається брудна гра, коли потирають руки ті, хто фактично зриває розгляд цього закону. На жаль, у перших рядах – фракція "Блоку Петра Порошенка"".

До другого читання профільний комітет погодив всі позиції крім однієї – роль міжнародних експертів при відборі кандидатів на конкурс до антикорупційного суду. За словами депутатів, законопроектом передбачено, що рада міжнародних експертів не втручається безпосередньо у призначення суддів антикорупційного суду. І має право сказати своє слово лише на етапі, коли кандидати подаються на конкурс. А остаточне рішення приймає Вища кваліфікаційна комісія суддів України.

Ігор Лапін, член комітету ВР з питань правової політики та правосуддя:

"Предложение международных партнеров – сделать совместное заседание 7 международников и 16 членов ВККС – то есть 23 человека. И уже ставить окончательное вето голосованием две трети плюс. То есть – 16 плюс. И вот вопрос – плюс один, плюс два, плюс три – это дискуссионный. Для чего – чтобы не было возможности с помощью одних голосов ВККС преодолеть вето. И чтобы позиция была уравновешенной. Я считаю, что если есть право вето, должны быть правила его преодоления. Но они должны быть четко прописаны. Ну вот и все!".

У кулуарах парламенту кажуть, що дискусії точаться не лише з міжнародними партнерами, а й всередині парламентської коаліції. Влада зрозуміла, що грошей у МВФ більше не дадуть і намагається врятувати від антикорупційного суду власні статки.

Вікторія Войцицька, народний депутат ("Самопоміч"):

"Зараз же іде дискусія, що дві третини, чотири третини подолання вето. Все це є штучним інструментом, яким чином маніпулювати із результатами відбору суддів. Це всім зрозуміло! Всі ці танці довкола вогнища є нічим іншим, аніж спробою остаточною зафіксувати статус-кво і зберегти свої корупційні статки".

Через це, на думку парламентаріїв, відбувається штучне затягування розгляду у другому читанні законопроекту "Про Вищий антикорупційний суд". Верховна Рада йде по повній процедурі, поправки коментує голова комітету, а депутатам дають час на обговорення. Так, за два дні парламент ледь подужав близько тисячі поправок.

Вадим Рабінович, народний депутат України: 

"Я думаю, что этот цирк устроен понятно для чего. Никакого разбора по антикоррупционному суду не будет. Это понятно уже всем. С понедельника уходим в отпуск. Все, хватит, поработали. Не доторгуются где-то, не дотянут. Понятно, что они не хотят этого создавать. Это прогнозируемо было. Паровоз этот идет давно и скоро станция. Она называется "выборы". Мы терпели это три года, немножко осталось потерпеть".

Якщо станеться диво і влада піде на створення незалежного антикорупційного суду, у парламенті не виключають, що коаліція може знову звернутися по допомогу до "Опозиційного блоку". Який вже не раз виручав парламентську більшість, особливо у питаннях реформування судової системи. 

Віктор Чумак, народний депутат (позафракційний):

"Незалежного не буде. З МВФ не погодили це. З міжнародними експертами не погодили. Але є нюанси. Як варіант може бути створений точно за вимогами Венеціанської комісії та МВФ. Ми поплескаємо руками. А "Опоблок" та "Відродження" подадуть у Конституційний суд і він визнає це створення неконституційним. Є там нюанси щодо утворення судів вищого і спеціалізованого. Я просто боюся, що таке може бути".

Поки тривають перемовини, ані поправки щодо позиції міжнародних партнерів, ані законопроект в цілому парламент підтримати не зможе.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram