Прем'єр Італії стане "адвокатом країни"
Загрузка плеера...

В Італії затвердили нового прем'єр-міністра професора Джузеппе Конте. Його персона найцікавіша тим, що він не має жодного досвіду у політиці. Тим не менше його кандидатуру погодили партії "Рух п'яти зірок" і "Ліга Півночі", які за результатами виборів отримали в італійському парламенті більшість.

Хто ж такий Конте? Це професійний юрист родом з півдня Італії, який до призначення на високу посаду працював професором права у Флоренції. Він представляє "Рух п'яти зірок", але ніколи не балотувався, а отже, і не обирався до законодавчого органу.

Саме тому Джузеппе Конте вже називають "технічним кандидатом", який у новому уряді займатиметься суто регулюванням процесів. Принаймні, про це заявив в ексклюзивному коментарі телеканалу NewsNetwork аналітик Тарас Семенюк.

Тарас Семенюк, аналітик KyivStratPro:

"Італійцям не звикати до так званих технократів, тобто людей компромісних, які були погоджені партіями, які перемогли на виборах – для італійської політики це не вперше. Джузеппе Конте, як ми знаємо, він є юристом, політичного досвіду очевидно, що немає. Відповідно це наштовхує на думку, що це є технічний кандидат, який буде займатися суто регулюванням процесів у новому уряді".

Тим не менше експерт вважає, що перед прем'єром стоїть непросте завдання. З одного боку зберегти єдність із ЄС, а з іншого – вгамувати запал так званих популістів, які прагнуть налагодити тісну співпрацю з РФ, про що вони неодноразово заявляли, а також остудити їхній запал щодо скасування санкцій.

Тепер вся Європа, світ і, звісно ж, Україна спостерігають за тим, як розвиватимуться події в Італії, які політичні та не тільки кроки робитиме новий очільник уряду, і, звісно ж, до якої держави буде здійснено перші візити нового прем'єр-міністра.

А от щодо України, із приходом нового прем'єра політика Італії навряд чи зміниться, вважає Тарас Семенюк.

Тарас Семенюк, аналітик KyivStratPro:

"Сьогодні Італія головує в ОБСЄ, відповідно, не очікую і не прогнозую, що будуть якісь радикальні зміни у цьому плані. Тому що ОБСЄ працює за своїм планом. Не очікую також і якихось радикальних змін щодо санкційної політики проти Росії. Оскільки Італія – країна з потужними і сильними інституціями. Тому політична турбулентність не випливає на розвиток економіки країни".

Що ж, який політичний вектор обере новий уряд Італії – новий або ж залишиться зі старим – можна буде побачити найближчим часом. Однак сам пан Конте вже пообіцяв бути "адвокатом італійців", а, отже, адвокатом цілої країни.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram