Україні загрожує кібератака через VPN
Загрузка плеера...

Хакери готують масштабну кібератаку проти України. Про це повідомили в американській компанії Cisco, яка займається виробництвом мережевого устаткування.

У заяві компанії йдеться, що з 8 травня було зафіксовано зараження близько 500 тисяч пристроїв у більше як 50 країнах світу шкідливою програмою VPNFilter.

У відділі кіберрозвідки Cisco впевнені, що компанія, яка стоїть за виробництвом програми VPNFilter , пов’язана з російським урядом.

Код цієї програми схожий на код вірусів, до розробки яких причетні хакери з BlackEnergy. Їм приписується авторство вірусу Petya та його модифікацій, які використовувалися для атаки на аеропорти, мережеві, енергетичні компанії та урядові установи в Україні.

У Cisco припускають, що кібератака на Україну може статися саме в День Конституції, 28 червня.

Пізніше стало відомо, що ФБР вдалося заблокувати заражені вай-фай роутери.  Було встановлено, що всі шкідливі плагіни зникають, якщо перезавантажити роутер, однак основний код вірусу залишається.

Зараз співробітники відомства збирають інформацію про кожний заражений пристрій, щоб видалити вірус.

Нагадаємо, що раніше в Службі Безпеки України заявили, що хакери можуть готувати кібератаку на українські державні структури і приватні компанії напередодні фіналу Ліги чемпіонів.

 

Джерело: YouTube, фото - з відкритих джерел

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram